Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Korespondent

Президент США Джордж Буш підписав закон про підтримку ринку нерухомості країни і найбільших у США іпотечних брокерів Fannіe Mae і Freddіe Mac.


Джерело - EUobsever

Майже кожний другий франкомовний бельгієць бажав би приднання до Франції, якщо країна буде розділена. Такі дані були оприлюднені в новому звіті на тлі політичної кризи, що поглиблюється у державі, де знаходяться головні інститути ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На наступних виборах голови правлячої партії "Кадіма" Ольмерт не виставлятиме свою кандидатуру, натомість після обрання нового партійного лідера одразу залишить посаду глави уряду, аби дати змогу сформувати новий кабінет.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Повний провал та колективне розчарування – саме так характеризують результати торговельного діалогу, котрий розпочався ще в 2001 році у столиці Катару, Досі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Хоча за заборону Партії справедливості і розвитку проголосувала більшість конституційних суддів, голосів за неї не вистачило. За заборону було 6 суддів із 11, а для її схвалення необхідно принаймні 7.


Джерело - Офіійний сайт НАТО

"Майбутнього процвітання та стабільності на Західних Балканах можна досягти лише за умови правосуддя та примирення", - Яаап де Хооп Схеффер.


Джерело - УНІАН

"Ніхто мені цього прямо не сказав, але з моїх переговорів я виніс відчуття, що у випадку, якщо санкції не спрацюють, Ізраїль завдаватиме удару по Ірану", - цитує вислів Б.Обами у викладі одного з учасників зустрічі телекомпанія Ей-Бі-Сі.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

У резолюції Палати представників Конгресу США також сказано, що "жодна держава за межами НАТО" не має права голосу в рішенні про те, хто може бути членом Альянсу.


За матеріалами - Української правди, 5 каналу

"Я дуже поважаю Юлію Тимошенко як прем’єр-міністра, однак у нас немає фаворитів. Ми будемо співпрацювати з будь-яким прем’єром, якого обере Україна", - сказав заступник Держсекретаря США Деніел Фрід.


Джерело - Європейський простір

«Не варто ходити околяса. Ці сходини провалилися. Учасники виявилися нездатними подолати взаємні суперечності», – сказав журналістам генеральний директор СОТ Паскаль Ламі.


Джерело - Українська правда

Кабінет міністрів доручив Міністерству закордонних справ вирішити питання про звернення до інших держав із приводу надання Україні можливої допомоги в ліквідації наслідків повені.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Кандидат на посаду начальника штабу Військово-повітряних сил США, сказав, що якщо Москва надумає створити на Кубі базу для своїх бомбардувальників, то росіянам треба дати зрозуміти, що це є виходом за межу.


За матеріалами - Korespondent, РІА Носости

Як повідомлялося раніше, зранку у середу, 30 липня, Караджич був доставлений на літаку в аеропорт Роттердама.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Фрегат Військово-Морських Сил ЗС України “Гетьман Сагайдачний” завершив неофіційний візит до Французької Республіки, залишив Тулон і вийшов у Середземне море.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Очікується, що переговори під егідою Світової організації торгівлі буде продовжено восени.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Вацлав Клаус не погоджується в цілому з тим, щоб такий договір існував. Він взагалі не хоче, щоб Європейський Союз рухався далі в напрямку до політичного союзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ехуд Барак заявив, що Сполучені Штати в недалекому майбутньому забезпечать зв’язок Ізраїлю з двома системами попередження про запуск ракет.


Джерело - УНІАН

Більшість населення України не підтримує членство України в НАТО, адже не усвідомлює наявність зовнішніх загроз національній безпеці держави.


За матеріалами - Української правди, ВВС

Заарештований минулого тижня колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич прибув до Голландії, щоби постати перед міжнародним трибуналом злочинів війни у Гаазі.


Джерело - Korespondent.net, Інтерфакс

"Ми можемо собі дозволити не мати взагалі жодних відносин з тими або іншими партнерами, якщо їм так хочеться", - так прокоментувало джерело недавні висловлення кандидата в президенти США Джона Маккейна.


За матеріалами - Української правди, Ліги

Відповідно до опитування, найбільшими загрозами, з якими Україна може зіткнутися в найближчі 10 років, населення вважає: екологічні катастрофи, енергетичну залежність, епідемію СНІДу, економічний занепад, техногенні катастрофи й великі аварії тощо.


Джерело - Главред

Посли 27 країн-членів ЄС вирішили почекати екстрадиції Караджіча до Гааги, щоб переконатись у повній готовності Сербії співробітничати з міжнародним трибуналом.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В ході навчання було здійснено 55 авіаційних польотів, проведено 410 занять з десантування, 24 години водіння на плаву кожного водія БТР-80, 364 години водолази провели під водою, з них 42 години вночі.


Джерело - Українська служба ВВС

В Іраку майже 50 людей загинули і понад 200 зазнали поранень в результаті кількох самогубчих нападів в містах Багдад та Кіркук.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр внутрішніх справ Роберто Мароні з право-популістської партії «Ліга Півночі» планує побудувати по всій країні десять спеціальних таборів, до яких будуть звозити усіх затриманих нелегалів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ініціатором акції стала ультранаціоналістична Сербська радикальна партія, колишній лідер якої Воїслав Шешель також має відповідати перед Міжнародним трибуналом.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Коли ФБР створили як гілку міністерства юстиції 1908 року, там у штаті було лише кілька десятків детективів. Нині це відомство має понад 30 тисяч співробітників і багатомільярдний бюджет.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Пропозиція США – частина глобальних намірів США зі знищення застарілого озброєння, яке може потрапити до рук терористів.


За матеріалами - Української правди

Девід Меркель також упевнений, що заклики Генрі Киссінджера до американського керівництва не втручатися в сферу інтересів Росії й не просувати Україну в НАТО не можуть знайти "розуміння" в американської адміністрації.


За матеріалами - Європейського простору

«Це ознаки згоди, а не згода», – обережно сказав журналістам торговий комісар ЄС Пітер Мендельсон.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Чесно кажучи, краще було б, якби Обама залишався вічним кандидатом, оскільки в разі його обрання на посаду президента із пафосом буде покінчено і на зміну прийде реальність»,газета Weser-Kurier.


Джерело - УНІАН

"Ми вивчаємо, яким чином Сполучені Штати могли б надати допомогу у зв’язку із цією трагедією”, – зазначив В.Тейлор.


Джерело - EUobserver

Європейські країни індивідуально повинні підписати зобов'язуючий безпековий пакт, який включить Росію у нову структуру, яка охопить як ЄС, так і НАТО.


Джерело - EUobserver

Більше того, опитування чітко вказало, що у випадку проведення повторного референдуму, ще більше людей будуть голосувати "Ні" в порівнянні з першим референдумом: 62% опитаних сказали, що вони відкинуть договір.


Джерело - Європейський простір

Серед тем обговорення - внутрішньополітична криза в Зімбабве, проблеми Чаду, насильство в суданському регіоні Дарфур.


Джерело - Українська служба ВВС

У суботу демонстрації відбулися в сербських районах Боснії. Найбільша акція протесту була в Пале, де під час війни у Боснії-Герцеговині в середині 90-х років містився штаб Радована Караджича.


Джерело - Korespondent.net

Конституційний суд Туреччини приступає до розгляду питання про розпуск правлячої Партії справедливості й розвитку.


За матеріалами - Українська правда, "Німецька хвиля"

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Джон Маккейн назвав Росію автократичною країною, яка рухається у "дуже поганому напрямку".


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар НАТО Схеффер спільно з Верховним Головнокомандувачем сил НАТО в Європі генералом Креддоком 23-25 липня здійснили триденний візит до Афганістану.


Джерело - Європейський простір

За словами президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, „ці доповіді є перевіркою реальності".


Джерело - УНІАН, СТК

Про це вони заявили 24 липня під час зустрічі у замку Лани, літній резиденції чеського президента в Центральній Богемії.


Джерело - Українська служба ВВС

У червні президент Саркозі заявив, що настав час перефокусувати оборонні пріоритети Франції із зовнішньої на внутрішню безпеку. Він назвав найбільшою загрозою безпеці країни терористичні напади.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Окремою темою переговорів стало питання щодо вступу України до НАТО та підтримки Італією євроатлантичних намірів нашої держави.


Джерело - EurActiv

Чеський президент Вацлав Клаус підтвердив, що він не буде підписувати Лісабонську угоду, поки першою її не ратифікує Ірландія. Заява пролунала після зустрічі із польським колегою та критиком угоди Лехом Качинським.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Я теж хотів би виступити в Німеччині, сказав Маккейн, але з політичною промовою, такою, яка могла б зацікавити німецький народ. Однак я хотів би це зробити, вже будучи президентом США, а не кандидатом на цей пост, зауважив Маккейн.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Франк-Вальтер Штайнмаєр без попереднього оголошення прибув до міста Герата на заході країни.


Джерело - Korespondent.net

США розглядають варіант участі в проекті, спрямованому на прискорення транзиту газу територією України в Європу.


Джерело - УНІАН, Газете.ru

Кандидат в президенти США Барак Обама пообіцяв Європі кращу, уважнішу Америку і довгу співпрацю.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Вацлав Клаус та Лєх Качинські, проведуть сьогодні переговори у чеських Ланах, присвячені ситуації у Євросоюзі в зв’язку із відмовою Ірландії підтримати Лісабонську угоду.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про це німецькій газеті «Франкфуртер Альгемайне» сказав керівник відділу з європейських питань у держдепартаменті США Ден Фрід.


За матеріалами - Korespondent, Lenta.ru

Відповідно до прийнятого закону, стандартний робочий тиждень як і раніше становить 35 годин, але тепер у роботодавців з'явилося право окремо обговорювати кількість робочих годин зі співробітниками.


За матеріалами - Korespondent

Конгрес США доручив розвідці проаналізувати міжнародну ситуацію в сфері нафти й природного газу, а також оцінити наслідки енергетичної політики таких країн, як Росія, Венесуела й Іран для національної безпеки США.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На теренах Криму, Одеської та Миколаївської областей у відповідності до затвердженого плану продовжується українсько-американське військово-морське навчання із запрошенням інших країн “Сі Бриз – 2008”.


Джерело - Українська служба ВВС

Права опозиція Болгарії подала новий законопроект про недовіру до уряду в Софії. Попередні 5 таких голосувань опозиція програла.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейське бюро з боротьби із шахрайством OLAF відзначило збільшення справ пов'язаних із зловживаннями у ЄС. Бюро оприлюднило статистику за минулий рік.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Cьогодні відбудуться вибори депутата від району Глазго-Схід. Це район, поблизу якого народився сам Браун.


Джерело - Korespondent.net

При цьому 55 відсотків жителів США вважають, що 46- річного Обаму вибирати президентом ризиковано, і лише 35 відсотків думають так про 71- річного Маккейна.


Джерело - УНІАН

Україна є для Європейського Союзу незамінною, якщо ЄС хоче бути глобальним гравцем, заявляє віце-прем`єр-міністр України у справах європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря.


Джерело - Главред, РБК-Украина

Про це вчора після зустрічі з колегами з країн ЄС повідомив міністр закордонних справ Ірландії Майкл Мартін.


Джерело - Європейський простір

Липнева конференція СОТ в Женеві триватиме увесь цей тиждень.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рішення про здійснення широкої реформи французької Конституції ухвалили позавчора на засіданні обох палат у Версалі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Франкфуртер Альгемайне» в своєму коментарі з нагоди візиту Меркель до України пише:"Канцлер сказала відкрито, що шлях України не лише до НАТО, а й до Євросоюзу є дуже довгим".


Джерело - Українська служба ВВС

Караджич останій час мешкав у Белграді під фальшивим іменем Драган Дабіч і працював лікарем альтернативної медицини і цілком вільно пересувався, навіть з'являвся у публічних місцях.


За матеріалами - РІА Новости, Вести.ru

Як повідомляє іспанське агентство Efe, на переговорах між російським керівництвом і Чавесом, можливо, буде розглянута можливість придбання Венесуелою партії танків.


Джерело - Associated Press, УНІАН

Президент США Джордж Буш порівняв ситуацію на фінансовому ринку країни з "похміллям після сильного сп`яніння".


Джерело - УНІАН

Рада міністрів ЄС також нагадала рішення Європейської Ради від 19-20 червня цього року, згідно з яким Сербія може отримати більшу підтримку на шляху просування у Євросоюз, якщо виконає усі необхідні для цього умови.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля" , Українська правда

Люксембург, Бельгія, Нідерланди та Іспанія виступили різко проти. Не в захваті від такої ідеї і Німеччина, але Берлін надав перевагу менш категоричній позиції.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Україна та Європейський Союз домовилися під час самміту Україна-ЄС у Франції розпочати переговори про безвізовий режим.


Джерело - EUobserver

"Найбільш неприємна річ, що була на цій зустрічі, так це те, що доповіді не були відповідним чином почути, можливо їх не чули взагалі. Ми сказали "ні", - сказав Деклан Генлі, лідер кампанії "Ні" та організації Libertas.


Джерело - Українська служба ВВС

Гордон Браун став першим в історії британським прем'єр-міністром, який звернувся з промовою з трибуни ізраїльського парламенту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Німеччина перебуває в «стані конфлікту» з більшістю прихильників Києва в Брюсселі і не погоджується з ясним визначенням перспективи членства України в євроспільноті.


Джерело - Korespondent.net

На зустрічі з українським президентом Віктором Ющенком вона зруйнувала головну інтригу року, стосовно можливості надання Києву ПДЧ в НАТО на грудневій зустрічі глав МЗС країн Альянсу.


За матерiалами - Радіо "Свобода", Korespondent.net

Як заявив глава Агентства з протиракетної оборони США Генрі Оберінг, Тегеран поки просто не демонстрував всі свої можливості.


Джерело - AFP, УНІАН

Це найбільша законодавча реформа у Франції з часів ухвалення чинної конституції, проект якої був запропонований Шарлем де Голлем 1958 року.


За матеріалами - ВВС News, УНІАН

Європейський Cоюз запропонував скоротити субсидії на сільське господарство на 60 відсотків, повідомляє ВВС News. Пропозиція була зроблена перед початком переговорів у рамках Дохійського раунду СОТ у Женеві.


За матеріалами - УНІАН, ICTV

Караджича звинувачують у воєнних злочинах і геноциді проти мусульман в боснійській Сребрениці 1995-го року.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

"Україні хочуть продемонструвати, що Німеччина є важливим партнером – чи не найважливішим у Європейському Cоюзі", - експерт.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Франція, що зараз головує в Європейському Cоюзі, планує наступного тижня виступити з пропозицією змін у відносинах між ЄС і Україною.


Джерело - Українська служба ВВС

Переговори щодо ядерної програми Ірану в Женеві за участи провідних світових потуг завершилися без чіткого результату.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Американський сенатор Барак Обама заявив у Кабулі, що в разі свого обрання президентом США він енергійно продовжуватиме війну з тероризмом і збільшить допомогу Афганістанові.


За матеріалами - УНІАН

Голова об`єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майк Муллен висловив побоювання щодо встановлення точних термінів для скорочення американських військ в Іраку.


Джерело - УНІАН

"Я хочу повернутися до Каліфорнії, і хочу написати серйозну книгу про американську зовнішню політику", - заявила Райс в інтерв`ю, показаному в неділю в ефірі телекомпанії CNN.


За матеріалами - Korespondent, BBC.com

"Зараз найважливіший момент для переговорів про мир між Ізраїлем і Палестиною. Це велика честь для мене - побувати і там, і там", - сказав Браун, що відвідав Ізраїль як прем'єр-міністр вперше.


За матеріалами - Korespondent, РИА Новости

Готовий проект політичної декларації, яка доповнює договір по ПРО. У документі міститься запис, що гарантує безпеку Польщі.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

"Але перевірка тих реформ, які необхідно провести у зв'язку із ПДЧ, не проводиться так істотно, як перевірка тих реформ, які стосуються зближення з Євросоюзом", - сказав посол Шеферс.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецькій хвилі"

"З моєї точки зору, далі цього справа не піде", - зазначив радник канцлера з питань безпеки Крістоф Хойсген і висловив сумнів, що в грудні Україна приєднається до ПДЧ.


Джерело - УНІАН, Українська правда

"Наша мета полягає в тому, щоб до 2012 року питання про безвізовий режим для українських громадян вирішити", - сказав Огризко.


За матерiалами - Korespondent.net, УНІАН, Дело

Міністерство оборони України продає 4 літаки-бомбардувальники Су-24М за 15,7 млн. Експерти обурюються, наполягаючи, що справжня ціна бомбардувальників є вищою принаймі удвічі.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Під час тренування водолази з України, США, Македонії, Данії, Латвії та Великої Британії продемонстрували навички дій під водою, проводячи умовні рятувальні операції та розмінування.


Джерело - Українська служба ВВС

Єврокомісія планує заблокувати майже мільярд доларів допомоги Болгарії в покарання за неспроможність тієї країни побороти корупцію на високому рівні та організовану злочинність.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости, Радиостанция "Эхо Москвы"

Принц Ліхтенштейну Філіпп та контрольований ним банк LGT, який знаходиться під його контролем, а також найбільший швейцарський банк UBS допомагали американським магнатам приховати капітал від податків.


За матерiалами - Korespondent.net, Радіо "Свобода"

Правляча коаліція не змогла прийти до згоди про корисність подібних дій, побоюючись постійно зростаючого рівня насильства в регіоні.


Джерело - УНІАН

Переконувати комуністів і представників старшого покоління у перевагах членства України в НАТО є марним витрачанням часу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сьогодні міністр закордонних справ Німеччини зустрічається з президентом самопроголошеної республіки Абхазія Сергієм Багапшем.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Повідомляється, що глава Королівства Бельгія призначив трьох посередників, які мають знайти вихід з політичної кризи.


За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

Депутат Національних зборів Франції та радник президента Франції Ніколя Саркозі П’єр Леллуш вважає, що Росії слід припинити шантаж України через її наміри приєднатися до НАТО.


Джерело - Українська правда

"Україна не бачить альтернативи НАТО в сфері зміцнення системи безпеки",- заявив міністр оборони Юрій Єхануров.


Джерело - УНІАН

Таке вкладення інвестицій в українську молодь, за якою майбутнє держави, є найефективнішим шляхом забезпечення невідворотності прагнень України в євроатлантичні структури.


Джерело - EUobserver

Німеччина оголосила, що вона повинна зберігти існуючі бар'єри, побоючись, що іноземні працівники, які згодні отримувати меншу зарплату, можуть вплинути на місцеву зайнятість.


Сайт "Україна-НАТО" МЗС України -

На запрошення американської сторони участь у навчанні беруть 7 українських військовослужбовців, які представляють 13-й армійський корпус Сухопутних військ Збройних Сил України.


Джерело - Європейський простір

Новий Єврокомісар від Італії - з питань транспорту Антоніо Трояні вже зробив італійську мовою свого кабінету.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Якщо Єврокомісія не погодиться виділити державну допомогу для кораблебудівних заводів, котра, за нашими підрахункам, необхідна, тоді нічого не вийде з тих проектів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина пропонує трьох-етапний план врегулювання конфлікту.


Джерело - Korespondent

За словами глави Комітету начальників штабів ВР США адмірала Майкла Маллена, який недавно повернувся з Афганістану, "там йдуть важкі бої, і їм потрібно більше солдат, щоб змінити ситуацію".


За матеріалами - Korespondent, Lenta.ru, РИА Новости

Передбачається, що на свої колишні місця повернуться близько 20 послів.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Україна готова працювати над компромісною формулою положення щодо її права на членство в ЄС.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода".

Посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що США не форсуватиме вступ України до НАТО, бо рішення має ухвалювати самі українці.


Джерело - Інтерфакс-Україна"

Таке рішення було прийнято за результатами засідання Ради міністрів ЄС, що пройшло в Брюсселі.


Джерело - EUobserver

"Але ми прискоримо ритм наших реформ та будемо готові в 2009 році приєднатися до ЄС як 28-й член", - сказав Месіч для французької газети "Le Figaro" 15 липня.


Джерело - УНІАН

Верхня палата парламенту Іспанії, Сенат, ратифікувала Лісабонський договір ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун розпочинає дводенний візит до Німеччини. Однією з головних тем під час переговорів з Ангелою Меркель, як очікується, стане прагнення Берліна посісти постійне місце у Раді безпеки.


Джерело - Українська служба ВВС

Заступник Держсекретаря США Вільям Бернс приєднається до Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Хав"єра Солани на зустрічі цими вихідними з делегацією на чолі з Саїдом Джалілі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тривала політична криза, викликана непорозуміннями між валлонцями і фламандцями, досягла апогею.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники Євросоюзу ані конкретних дат підписання, ні назви нового документу не називають.


Джерело - Korespondent.net

Під час виступу у Вашингтоні Обама зазначив, що одним з його пріоритетів стане виведення американських військ з Іраку.


Джерело - Радіо "Свобода", Українська правда

Низка дипломатів і політиків не поділяють поглядів експерта з міжнародних відносин Генрі Кісінджера щодо необхідності пригальмувати вступ України до НАТО, щоб не "нервувати" Росію.


Джерело - Українська правда

"Росія зберігає негативне ставлення до розширення НАТО, зокрема до планів прийому до членів альянсу України і Грузії", - говориться в концепціїзовнішньої політики.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Семінар високого рівня, присвячений відносинам між Європейським Cоюзом і НАТО, відбувся у Франції 7 липня 2008 року. Дискусії були присвячені пошуку шляхів практичного поглиблення відносин між цими організаціями.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Адже Москва вдалася до цього відразу після того, як у Празі керівники зовнішньополітичних відомств Чехії та США підписали договір про встановлення американського радару ПРО на чеській території.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Парламент Грузії, як очікується, розгляне сьогодні питання про збільшення чисельності Збройних сил від 33 тисяч до 37 тисяч осіб.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Причиною кризи стала неспроможність уряду в узгоджений термін домовитися про реформу державного устрою, що має надати більше автономії регіонам.


Джерело - Українська служба ВВС

9 загиблих американських солдатів це найбільші бойові втрати коаліції в одній операіції з часу вторгнення в Афганістан 2001-го року.


За матеріалами - Європейського простору, Korespondent

"Треба перестати спекулювати на НАТО тим політикам, які сьогодні так і не знають статусу НАТО і його принципових політичних позицій. Я виступаю за захист інтересів України", - додав Кравчук.


Джерело - Українська служба ВВС

Об'єднані Нації почали виведення свого допоміжного складу з Суданської провінції Дарфур після рішення Міжнародного суду в Гаазі арештувати президента Омара аль-Башира.


Джерело - УНІАН

Польща та Швеція запропонують Європейському Союзу створити з Україною, Молдовою, Грузією, Вірменією і Азербайджаном організацію “Східного партнерства”. У це об`єднання також увійдуть 27 держав - членів ЄС.


Джерело - Korespondent.net

Україна та Євросоюз сперечаються щодо майбутньої угоди між Києвом та Брюсселем. Дипломати не можуть узгодити навіть назву документу, зізналася Беніта Ферреро-Вальднер.


За матеріалами - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

Польща з оптимізмом дивиться на грудневе засідання Ради НАТО, сподіваючись на схвалення на ньому ПДЧ в Північноатлантичному Альянсі для України і Грузії, заявив польський президент Лех Качиньський.


Джерело - Українська правда

За словами посла Франції, будуть обговорюватися всі питання, що цікавлять українську сторону: назва самої угоди, європейська перспектива України і діалог про можливість безвізового режиму.


За матерiалами - Korespondent, Українські Новини

"Хочу підкреслити - навіть якщо ми намагаємося рухатися й працювати дуже швидко, на це необхідно певний час, і Україна повинна із цим змиритися", - сказав Везіан.


За матеріалами - Korespondent.net, Радіо Свобода

Барак Обама пообіцяв вивести основну частину американських військ з Іраку до середини 2010 року. Якщо стане президентом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Головною метою цьогорічних маневрів «Сі Бриз–2008» визначено відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів і сил під час планування та проведення миротворчої операції.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Таліби напали на військову базу в провінції Кунар, де перебували американські та афганські солдати.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Справді цікаво, чи Британія повністю стане на бік антиросійського блоку, який тепер формується навколо Чехії, Швеції та Польщі».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода", УНІАН

В зовнішньополітичній статті претендента на Білий Дім від республіканців Джона МакКейна є сім слів, яких немає у статті його головного конкурента, сенатора-демократа Барака Обами. Одне з цих слів – Україна.


Джерело - ІТАР-ТАРС

Населення країн-членів СДС перевищує 760 млн. осіб. Діяльність нової організації грунтуватиметься на принципах рівноправності країн Півночі і Півдня і спрямована на реалізацію конкретних проектів.


Джерело - УНІАН

Згідно із заявою, до Афганістану будуть направлені ще 16 військових. Передбачається, що розміщення додаткового контингенту відбудеться восени цього року.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

"Я бачу цей оптимістичний варіант - коли Україна знайде своє місце в Європі", - заявив він у ході 5-го щорічного самміту Ялтинської європейської стратегії в суботу.


Джерело - УНІАН

"Ми гаряче сподіваємося, що в ході Евіанського самміту 9 вересня, ЄС і Україна зможуть підписати історичні домовленості про принципи, мету, обсяг і складові частини такого партнерства на майбутні роки заради європейського майбутнього України".


Джерело - EUobserver

Про це він заявив під час прес-конференції у Страсбурзі. Президент Європарламенту Ганс-Герт Пьоттерінг також підтримав Баррозу.


Джерело - УНІАН

Виконавчий директор Міжнародного Валютного Фонду Домінік Строс-Кан каже, що сьогодні світ переживає першу велику кризу ХХI сторіччя.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

Г.Немиря звернув увагу на важливість участі в євроатлантичній дискусії опозиційних політичних сил. Потрібні дві точки зору, бо в іншому випадку інформаційна кампанія перетвориться на пропаганду, наголосив він.


Джерело - УНІАН

Аналітики ЦРУ вважають, що політична нестабільність в Україні триватиме ще довго, і це є головною проблемою нашої країни.


Джерело - УНІАН

Європарламент наголошує на необхідності при розширенні враховувати здатність ЄС до прийняття нових членів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Йдеться про поступове зближення, з тією різницею, що Україні та іншим східним сусідам запропонують подібний статус, котрий мають Швейцарія чи Норвегія, які ухвалили майже 70% європейського законодавства.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вже зараз найбільший інтерес експертів до сесії «Росія, Україна і Європейський Союз: питання газу».


Джерело - Korespondent

Сенатори висловилися за те, щоб поїздки на острів можна було робити раз на рік, проводити там необмежену кількість днів і витрачати до 170 доларів на день.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ізраїльський міністр оборони Ехуд Барак заявив у Тель-Авіві, що його країна активно захищатиметься у разі загроз своїй безпеці.


Джерело - EUobserver

Будь-які спроби посилити європейські військові можливості вимагають співпраці між Францією та Британією, не дивлячись на амбіції деяких лідерів розвивати стратегію проведення автономних операцій ЄС.


Джерело - Сайт НЦПЄАІУ

Тарасюк зазначив, що з метою запобігання неефективному виконанню програми, розрахованої на 2008-2011 роки, комітетом й було ініційовано її обговорення із залученням представників профільних міністерств, неурядових організацій і мас-медіа.


Джерело - Європейський простір

3 липня поточного року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі пройшло засідання політичного і політико-військового керівництва комітетів НАТО з українською стороною.


За матеріалами - УНІАН

Європарламент виступив на підтримку “Аеробуса” у суперечці з “Боїнгом” в рамках Світової організації торгівлі.


За матеріалами - УНІАН

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Барак Обама відкинув звинувачення щодо зміні думки про ситуації в Іраку, повідомляється на сайті CNN.


За матеріалами - УНІАН

У заяві Маккейна наголошується також, що "випробування балістичних ракет у поєднанні з відмовою Ірану припинити свою ядерну діяльність повинні об`єднати міжнародне співтовариство".


Джерело - Українська служба ВВС

Посмішки, рукостискання та оплески супроводжували вручення Протоколів міністрам закордонних справ Албанії та Хорватії за підписом усіх двадцяти шести членів НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Телеканал Аль-Алам повідомив, що ракета Шахаб-3 здатна нести боєголовку вагою близько однієї тонни і досягати цілей на відстані 2 тисячі кілометрів.


Джерело - Korespondent.net

"Хоча Іран і прагне створити видимість просування вперед у реалізації своєї ядерної програми, реальний прогрес - не більш ніж скромний", - сказав Бернс.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свбода"

Європарламенту презентували висновки комітету із закордонних справ щодо стратегії розширення Євросоюзу, якому пропонується створити проміжну сходинку між "повним членством" та "сусідством".


Джерело - УНІАН

Європарламент закликав Єврокомісію та Раду ЄС активніше взяти участь в оцінці впливу на природу газопроводу “Північний потік” (Nord Stream).


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сьогодні у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі будуть підписані протоколи про вступ до Північноатлантичного Альянсу Хорватії і Албанії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Агентство «Рейтер» подає перелік з 25 суб'єктів, котрі найбільше долучились до «парникового ефекту». Їхні викиди вуглекислого газу, аміаку та інших речовин до атмосфери, станом на 2000 рік, перевищували 20 мільярдів тонн.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Дискутуючи з Росією, європейці метушаться поміж двома методами – задобрюванням і конфронтацією, але обидва ці підходи нині одинаково непривабливі", -«Гардіан».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Від візиту в Тбілісі чекають перш за все моральної підтримки. Уже напередодні Райс заявила про таку підтримку і про негативний вплив Росії.


Джерело - Українська служба ВВС

Солана повідомив, що висилає до регіону спеціального посланця, який буде намагатися сприяти відновленню спокою.


За матеріалами - Korespondent.net, Вести.ru

Прес-секретар військового відомства США Джефф Моррелл повідомив, що США хотіли б, щоб Росія "приєдналася до проекту зведення захисної парасольки, яка б прикривала всіх наших громадян від ракетних загроз".


Джерело - Korespondent

Урочиста церемонія підписання договору про розміщення в районі військового полігона Брди радара ПРО відбулася в Чернинському палаці, повідомляє агентство France Presse.


За матеріалами - Української правди, Української служби "Радіо свобода"

Якщо Україна і Росія не укладуть вчасно газової угоди на наступний рік, вважає фахівець із питань газу Оксфордського інституту енергетичних досліджень Джонатан Стерн.


Джерело - Українська правда

"Якщо домовленості зі США, що підлягають ратифікації в чеському парламенті, все ж таки отримають юридично зобов'язуючий характер, то тоді ми будемо змушені реагувати не дипломатичними, а військово-технічними методами", - говориться в заяві.


Джерело - Українська правда, Ліга

"Завершення переговорів до кінця поточного року – цей підхід я оцінюю як надто оптимістичний", - сказав голова представництва Єврокомісії в Україні.


За матеріалами - Korespondent.net

На переговорах між США й Росією щодо розміщення елементів американських систем ПРО у Європі немає руху вперед, хоча Москва зацікавлена в конструктивних відносинах з Вашингтоном.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Д-р Джеймі Ші, директор з питань планування політики в особистій канцелярії Генерального Секретаря і колишній речник НАТО, виступає на тему „НАТО: нинішні виклики; майбутні можливості” у серії з шести лекцій.


Джерело - Європейський простір

Заснований півроку тому Київський міжнародний енергетичний клуб невдовзі планує відкрити представництво в Брюсселі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок Народна партія розірвала свій півторарічний альянс із Соціал-демократичною партією.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"The Guardian" нагадує, що ще попередні саміти обіцяли і не виконали багатьох своїх рішень. Так що «стає все важче організувати міжнародний кворум на підтримку будь-якої справи».


Джерело - УНІАН

Міністри закордонних справ України і Франції Володимир Огризко і Бернар Кушнер підписали Дорожню карту українсько-французького співробітництва на 2008-2009 роки.


Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер закликав зміцнювати обороноздатність Євросоюзу і розширити з цією метою парк вертольотів, транспортних літаків і розвідувальних супутників.


Джерело - Українська служба ВВС

Від великого вибуху в столиці Афганістану Кабулі загинули понад 40 людей і близько півтори сотні інших зазнали поранень.


Джерело - Korespondent

Парламент Сербії в понеділок, 7 липня, пізно увечері затвердив склад уряду країни, який очолив представник Демократичної партії Мірко Цвєтковіч.


За матеріалами - Korespondent, РИА Новости

Лідери "великої вісімки" у вівторок, 8 липня, обговорять стратегію розвитку глобальної економіки з акцентом на ціни на енергоносії і світові фінанси.


Джерело - УНІАН

У рамках започаткованого переговорного процесу Україна має сформувати чітку спільну позицію щодо практичних засад створення зони вільної торгівлі з ЄС із урахуванням у повній мірі національних інтересів України.


Джерело - EUobserver

Міністри будуть обговорювати два питання, які є для Парижа вельми суперечливими: ставка Європейського Центрального банку та заходи щодо зупинки зростання цін на нафту.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Вiдповiднi розробки виконуються Iнститутом монокристалiв НАН Украiни в рамках програми НАТО "Наука заради миру".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новий уряд Мірко Цвєтковіча буде складатися із 27 осіб, це значно більше, ніж було у попередніх кабінетах.


Джерело - УНІАН

«Він спокійний і компетентний, і, я вважаю, коли він що-небудь говорить, він дійсно так думає», - відзначив американський президент.


Джерело - УНІАН, Лента.ру, AFP

Наголошується, що "Залізний купол" входить до системи ПРО, покликаної захистити Ізраїль не тільки від ракет малого радіусу дії, а й від ракет, які можуть бути випущені з території Ірану та Сирії.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Офіційного підтвердження інформації від військ коаліції поки не надходило. Командування коаліційних військ в Афганістані заявляє, що в результаті нальоту знищено кілька бойовиків.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Про це він заявив у неділю в Севастополі, де він перебуває на святкуванні 16-ї річниці ВМС України.


Джерело - Інтерфакс, Українська правда

Президент РФ Дмитро Медведєв під час зустрічі з Президентом США Джорджем Бушем у рамках самміту "великої вісімки" заявить йому про неприйнятність втягування України й Грузії в НАТО.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, як очікується, 21 липня відвідає Україну.


Джерело - Главред

У канцелярії прем'єр-міністра Польщі в п'ятницю почалася екстрена нарада з питань ПРО.


Джерело - Korespondent

Стаття впливового британського видання з'явилася напередодні зустрічі лідерів двох країн Дмитра Медведєва й Гордона Брауна на самміті Великої вісімки, від якого очікується початок нормалізації двосторонніх відносин.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Віце-прем'єр-міністр зустрівся з Генеральним секретарем Альянсу Яапом Схеффером та взяв участь у спеціальному засіданні Комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні послів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Американський адмірал Майк Муллен, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, вважає, що Тегеран помиляється, якщо вважає, що Сполучені Штати не зможуть підкріпити дипломатичні зусилля силою зброї.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Перший раунд консультацій на робочому рівні 24 червня 2008 року поклав початок Інтенсифікованому діалогу між НАТО і Чорногорією.


Джерело - УНІАН

Основні урочистості заплановані в центрі Вашингтона. Тут пройде великий парад, відбудуться численні концерти, фестивалі і театралізовані вистави.


За матеріалами - УНІАН, ICTV

Це означає, що 400 тисяч українців отримуватимуть візи за спеціальною, полегшеною процедурою. В угоду внесено 295 населених пунктів Закарпатської області.


За матеріалами - Корреспондент.Net

3 липня до виконання обов'язків як п'ятий президент ЄБРР приступив Томас Міров. На цій посаді він змінив Жана Лемьєра, який подав у відставку після закінчення восьмирічного терміну роботи в банку.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У рамках співпраці Україна--НАТО українські експерти співробітничають зі своїми колегами із США та Франції задля створення рентгенівських сканерів нового покоління.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Український підрозділ повітряного командування і управління буде підключений до Центру управління і повідомлень НАТО (CRC) у Веспремі, Угорщина.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Членство в Північноатлантичному альянсі без військових структур НАТО і з політичним самообмеженням стосовно Росії призвело би до того, що всі союзники досі відкидали: зон різного рівня безпеки у Європі.


Джерело - Кореспондент

Колишній глава Моссада (ізраїльська зовнішня розвідка) Шабтай Шавіт днями заявив, що ядерна ракета іранського виробництва може бути створена вже через рік.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як повідомив міністр закордонних справ Ірану Манучер, його уряд зараз вивчає можливості розширеної співпраці в обмін на відмову від збагачення урану.


Джерело - Радіо Свобода

У центрі уваги європейської преси – доля Лісабонської угоди, що покликана регулювати принципи діяльності розширеного ЄС, у світлі відмови президента Польщі підписати її.


За матеріалами - Кореспондент, РІА Новости

ПА ОБСЄ також "закликає РФ дотримуватися стандартів ОБСЄ, загальноприйнятих міжнародних норм щодо загрози силою або її застосування з метою вирішення конфліктів стосовно інших держав-учасниць".


За матерiалами - Lenta.ru, Кореспондент

Вертольоти в розібраному вигляді транспортувалися з пакистанського порту Карачі в афганський Джалалабад, де повинні були використовуватися військами коаліції НАТО з підтримки безпеки й стабільності (ІSAF).


Джерело - Радіо Свобода

Резолюцію ухвалили, незважаючи на заперечення представників Росії та Казахстану.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Польщі Лех Качинський має намір підписати угоди про реформування ЄС відразу після того, як цей документ ратифікують ірландці.


Джерело - Українська правда

Європейський Союз очікує, щоб Україна рішуче взялася до здійснення тих реформ, щодо яких вона брала зобов'язання.


За матерiалами - УНІАН, Кореспондент

Мета візиту турецьких моряків є проведення спільних двосторонніх навчань та обмін досвідом у правоохоронних і прикордонних питаннях


Джерело - Українська правда

Західні експерти скептично сприймають проект розбудови Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енергетичного коридору в обхід Росії, до якого долучились країни-члени ГУАМ, а також балтійські країни та Польща.


Джерело - Korespondent

"Президент Чехії вважає погляди польського лідера щодо цього документу дуже близькими власним", - повідомив у вівторок, 1 липня, журналістам прес-секретар господаря Празького граду Радим Охват.


За матеріалами - Європейського простору, сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У ході засідання були обговорені результати виконання центральними органами виконавчої влади України Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО у першому півріччі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо Партія справедливості і розвитку програє, її можуть розпустити. А сама справа ризикує звести нанівець євроінтеграційні зусилля Туреччини.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після того, як ірландці на всенародному референдумі відхилили договір про реформу Євросоюзу, підписувати його на цей момент немає жодного сенсу, сказав Лєх Качиньські.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зараз пропозиції ще цілком вистачає, але, починаючи від 2010-го року, попит зростатиме швидше, ніж пропозиція, наголошується в щорічному прогнозі цієї організації.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Польщі Лех Качинський, який відмовився підписувати документ, дістав підтримку в особі свого чеського колеги Вацлава Клауса.


Джерело - Korespondent

У 2008 році атаки бойовиків Талібана в Афганістані почастішали на 40 відсотків порівняно з відповідним періодом 2007 року.


Джерело - Lenta.ru, Korespondent.net

Заворушення в столиці Монголії почалися в понеділок, 30 червня, після того, як були оголошені результати виборів у парламент країни - Великий народний хурал.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

"Сьогодні фундаментальна проблема для Грузії й України - ПДЧ, у той час як для країн ГУАМ - це євроінтеграція", - сказав Качиньський.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Президенти країн – членів ГУАМ заявляють про початок реалізації центрального маршруту "Нової євразійської транспортної ініціативи".


За матеріалами - Інтерфакс

За даними газети New York Times, великі військові навчання були репетицією до нанесення ударів по ядерних об'єктах Ірану.


За матеріалами - Korespondent

Солдати й морські піхотинці повинні будуть замінити тих, хто зараз служить в Іраку.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

З метою обговорення питань нової розширеної угоди Україна-ЄС та продовження обговорення участi в iнтенсифiкованому дiалозi в рамках спiвпрацi України i НАТО.


Джерело - Європейський простір

«Дві найбільші події, якими відзначилося головування. Незалежність Косова. Звичайно, наприкінці головування був провал Лісабонської угоди на референдумі в Ірландії. Але в цьому немає вини Словенії».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На самміті мають ухвалити декларацію «ГУАМ – інтегруючи схід Європи» та комюніке Батумського самміту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Справа не у «російському факторі» і не в тому, яка держава головує в Євросоюзі – справа у самій Україні, – кажуть політологи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Таким чином державний лідер виконав прохання Федерального конституційного суду.


За матеріалами - УНІАН, Лента.ру

Буш висловив своє задоволення тим фактом, що законодавці вирішили схвалити виділення коштів без затвердження графіка виведення американських військ з Іраку.


Джерело - УНІАН

За словами Качиньського, немає сенсу ставити свій підпис під документом після того, як його відкинули учасники недавнього референдуму в Ірландії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

У своєму телевізійному зверненні Саркозі заявив, що після відхилення Ірландією Лісабонської угоди він виступатиме за докорінне оновлення європейської політики.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Центр європейських та трансатлантичних студій, президент

Чи буде Україна залучена, бодай у неформальному режимі, до цього процесу та чи буде вона в змозі надати адекватні відповіді на ключові питання «Атлантичної Хартії» на шляху до ухвалення нової Стратегічної Коцепції?


Роберт Кеган - Вашингтон Пост

Сьогодні, наявне здивування щодо того, якою мірою Європа навіть буде брати участь у формуванні 21-го сторіччя.


Віталій Мартинюк, Міжнародний інститут гуманітарних технологій - Спеціально для «Євроатлантичної України»

Пріоритетами Франції на головування в другій половині цього року заплановані енергетика – клімат, імміграція, оборона ЄС і сільськогосподарська політика.


Дробіт Валерій - Завідувач відділу безпеки і оборони Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України

На політичному рівні серед союзників так і не досягнуто консенсусу щодо перерозподілу зон відповідальності відповідно рівню напруженості ситуації.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Korespondent

"Будь-яке рішення відносно членства в НАТО буде прийматися членами НАТО за допомогою консенсусу, і жодне держава за межами НАТО не має права голосу або вето відносно таких рішень", - говориться в резолюції.


Джерело - Українська служба ВВС

Учасники самміту СОТ у Женеві визнали провал переговорів щодо лібералізації світової торгівлі.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru

"На своєму засіданні кабінет міністрів країни вирішив, що нинішній варіант договору неприйнятний", - повідомив прес-секретар уряду Франції Люк Шатель.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Проте Браун уже відкинув заклики лідера опозиційної Консервативної партії Девіда Камерона оголосити нові загальні парламентські вибори.


Джерело - EUobserver

"Економічне зростання в єврозоні майже зупинилося", - сказав економіст "Bank of America" Холгер Шмідінг.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Звіт Єврокомісії був особливо суворим стосовно Болгарії, від якої ще з часів останнього звіту вимагали подвоєння зусиль у боротьбі з корупцією та шахрайством.


За матерiалами - Korespondent.net

Сьогодні у Брюсселі міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорять пропозицію Франції підписати із Україною угоду про асоціацію.


За матеріалами - Korespondent.net, Радіо "Німецька хвиля"

Серед тем, які планує обговорити українське керівництво із німецьким канцлером енергетична політика, внутрішньополітичний розвиток України та її прагнення до членства в НАТО та ЄС.


За матеріалами - Korespondent.net

Цей процес неминуче позначиться і на перебуванні інститутів Євросоюзу на території Бельгії.


За матерiалами - РБК-Україна, Інтерфакс-Україна

Приїзд канцлера Німеччини Ангели Меркель в Україну стане її першим офіційним візитом в Україну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За ініціативою французького президента Ніколя Саркозі створено так званий Середземноморський Cоюз, або Союз Середземномор'я.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

План головування Франції у ЄС сьогодні буде презентований президентом Ніколя Саркозі перед депутатами країн Євросоюзу у Страсбурзі.


За матеріалами - Korespondent

Усього в рамках самміту, що проходив із 7 липня, відбулося дев’ять зустрічей лідерів Вісімки з різним складом учасників і в різних форматах.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Позаду кілька місяців переговорів, напруженості у стосунках з Москвою та координації зусиль між Вашингтоном, Прагою і Варшавою.


За матеріалами - Korespondent

Серед учасників форуму ветераном є Буш - для нього це восьма "вісімка". Фукуда, Медведєв і Браун беруть участь у такому саміті вперше.


Джерело - EUobserver

Заява Мілібенда стала першою відкритою підтримкою оборонних планів Саркозі від британських політиків такого рівня.


Джерело - Українська служба ВВС

Комісар ЄС з питань зовнішньої торгівлі Пітер Мандельсон сказав, що французький президент Ніколя Саркозі перешкоджає його діяльності і таким чином послаблює позицію Європи на міжнародних торгівельних переговорах.


Джерело - Українська служба ВВС

Франція хотіла досягти угод щодо імміграції та кліматичних змін, сільськогосподарських реформ та співпраці у сфері безпеки, тобто у всіх дражливих питанннях, у вирішенні яких не одразу знаходять порозуміння.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект