НОВИНИ

23.07.2008 | Німецькі газети наперебій розхвалюють прямоту німецького канцлера щодо України
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька преса давно не приділяла Україні стільки уваги, як сьогодні, після візиту до Києва Ангели Меркель. Газети наперебій розхвалюють прямоту німецького канцлера. А от думки щодо «російського фактору» - розділилися.Газета «Франкфуртер Альгемайне» в своєму коментарі з нагоди візиту Меркель до України пише:


 


Канцлер сказала відкрито, що шлях України не лише до НАТО, а й до Євросоюзу є дуже довгим. Поза сумнівом, ця чітка заява зробить Україні кращу послугу, аніж порожні дипломатичні реверанси, за якими фактично приховується та сама позиція. Німецька лінія обумовлена як внутрішнім станом Євросоюзу, так і станом України. Інтегрувати ще одну країну штибу Болгарії чи Румунії, до того ж більшу їх обох за територією, спільнота буде не в змозі. Тим більше, ЄС і надалі зайнятий  впровадженням нових правил гри за Лісабонською угодою, -


 


підкреслює «Франкфуртер Альгемайне» і далі розвиває свою думку:


 


Але якщо Україна перетвориться на плацдарм для постійних конфліктів, то і для Європейського Союзу це не залишиться без наслідків. Так може статися, коли у неї заберуть бажану її населенням перспективу членства у ЄС. Не слід забувати, що у середині дев’яностих і Польща, і країни Балтії теж не справляли враження готовності до членства у ЄС, - підсумовує консервативна газета «Франкфуртер Альгемайне».


 


Газета «Везер Курір» у своєму коментарі зазначає:


 


Членство країни із довгим кордоном із Росією та неоднозначним ставленням до неї - це останнє, що потрібно НАТО. Тому чіткі слова Меркель у Києві мають ще одного адресата – Вашингтон. Ні, це не забігання перед Москвою. Але канцлер рішучо тисне на гальма, щоб із новою східною політикою НАТО і Євросоюзу не вилетіти із траси, через надмірний темп. Так тримати! – читаємо у «Везер Курір».


 


Натомість, впливове видання «Зюддойче Цайтунг» друкує наступні міркування:


 


Канцлер повинна дбати про безліч інтересів, не випускаючи при цьому із поля зору й німецькі. Україна важлива для забезпечення Європи енергією. Її політична криза має вплив і на сусідні країни ЄС. Важка економічна ситуація - 30-відсоткова інфляція, корупція, контрольована олігархами промисловість - усе це гальмує німецькі інвестиції. Але Меркель, вимовляючи кожне слово, точно знає: Москва уважно слухає. Не стелитися перед Росією - це теж підсумок цієї подорожі,- коментує «Зюддойче Цайтунг». 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект