НОВИНИ

04.07.2008 | Україна приєдналась до програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку
Джерело - Офіційний сайт НАТО

На засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони 13 червня міністр оборони України Юрій Єхануров підписав Меморандум про взаєморозуміння (MOU) щодо участі України в програмі НАТО з обміну даними про повітряну обстановку (ASDE). Після впровадження ця система сприятиме взаємному і взаємовигідному обміну відібраною інформацією про повітряну обстановку між НАТО і Україною.




Від імені НАТО Меморандум підписали SHAPE і Угорщина, як виконавчий орган і постачальник даних відповідно.


Україна подала заявку на участь у програмі НАТО ASDE в липні 2006 року після низки зустрічей і дискусій, Північноатлантична рада в липні 2007 року дала свою згоду. Тим часом штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE), Угорщина і Україна працювали над підготовкою Меморандуму про взаєморозуміння і технічних умов впровадження програми.


Підписання Меморандуму прокладає шлях технічному впровадженню і випробуванню системи, які мають бути завершені до кінця року. Український підрозділ повітряного командування і управління буде підключений до Центру управління і повідомлень НАТО (CRC) у Веспремі, Угорщина. 


Загальна інформація



Програма ASDE була розпочата в 2001 році з метою забезпечення взаємного обміну відібраною інформацією про повітряну обстановку між НАТО і країнами-партнерами. Програма також ознайомлює країни-партнери з процедурами НАТО і пропонує цінний навчальний довід.


Програма допомагає посилити повітряну безпеку, покращуючи взаємне ознайомлення і відкритість щодо подій у відповідному повітряному просторі і пропонуючи механізм зведення до мінімуму вірогідності прикордонних інцидентів у повітрі уздовж спільних кордонів. Більше того, програма допомагає боротись з тероризмом, збільшуючи обсяг інформації доступної для тих, хто управляє повітряним простором і відповідає за повітряну безпеку.


Австрія є  єдиним партнером, який встановив дієвий обмін інформацією з НАТО в рамках ASDE. Грузія наблизилась до завершення технічної імплементації. Північноатлантична рада також підтримала запити Албанії, Фінляндії і колишньої Югославської Республіки Македонія1, і з кожною з цих країн готуються індивідуальні Меморандуми про взаєморозуміння.


У 2007 році Північноатлантична рада погодилась розширити програму ASDE і включити в неї зацікавлені країни – учасниці Середземноморського діалогу та організації з управління цивільним повітряним рухом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект