НОВИНИ

15.07.2008 | Ферреро-Вальднер: Україна нині не має перспективи членства в ЄС
Джерело - Korespondent.net

Незважаючи на 9 раундів переговорів між керівництвом ЄС та України, досі так і не вдалося узгодити форму нового документу, який має замінити нині діючий план дій.Ферреро-Вальднер: Україна нині не має перспективи членства в ЄС
Єврокомісар з питань зовнішньої політики, виступаючи у Центрі дослідження європейської політики, наголосила, що Україна та Євросоюз сперечаються щодо майбутньої угоди між Києвом та Брюсселем. Дипломати не можуть узгодити навіть назву документу, зізналася Беніта Ферреро-Вальднер.

Єврокомісар зазначила, що українська сторона хотіла б укласти угоду про асоціацію, яка б містила перспективу членства у Євросоюзі. Однак, на думку Беніти Ферреро-Вальднер, така перспектива можлива лише у межах стратегії розширення ЄС. Україна ж не підпадає під дію цієї стратегії. Натомість їй відведена роль у політиці добросусідства Євросоюзу, наголосила вона.


За словами єврокомісара, Україна нині не має перспективи членства — хоча їй і не подобається це чути. Водночас, що буде у майбутньому передбачити не можливо — зауважує Беніта Ферреро-Вальднер.


Вона також додала, що нова угода, яка має бути посиленою, міститиме, зокрема, положення про створення зони вільної торгівлі. Очікують що переговори з цього питання затягнуться. Загалом же деталі угоди Брюссель та Київ мають обговорити у вересні під час самміту Україна-ЄС у французькому Евіані. За словами Беніти Ферреро-Вальднер, вона сподівається винести питання про укладення нової угоди з Україною на саміт Євросоюзу у жовтні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект