НОВИНИ

11.07.2008 | У ЦРУ вважають, що політичний гармидер в Україні надовго
Джерело - УНІАН

Політична нестабільність в Україні триватиме ще довго.


Про це йдеться в опублікованій у газеті «Сегодня» (№151 від 11 липня 2008 року) доповіді Центрального розвідувального управління про загрози безпеці США, який розвідувальні служби щороку подають у сенатський Комітет з військової служби.


Аналітики ЦРУ вважають, що політична нестабільність в Україні триватиме ще довго, і це є головною проблемою нашої країни.


«Протягом ось вже багатьох місяців Україна відчуває проблеми на внутрішньополітичній арені. Проте боротьба за владу між різними фракціями ведеться в межах тієї політичної системи, яка утворилася після Помаранчевої революції, що зменшує ймовірність застосування насильства», - йдеться в доповіді.


У документі, що оцінює погрози США станом на лютий 2008 року, як найнебезпечніші називається міжнародний тероризм – йдеться про діяльність міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда» і та збройної ліванської шиїтської організації «Хезболла»; поширення в Ірані і КНДР зброї масового знищення; нестабільність в Іраку, Афганістані і Пакистані; проблеми політичної стабільності в Європі, на Африканському Розі, Близькому Сході і в Євразії; прагнення інших держав посилити свій антисупутниковий потенціал; зростання світових цін на енергію та продовольство тощо.


У цьому ж документі проаналізована ситуація в РФ і Україні, а також їхній вплив на світову політику.


У доповіді згадується Росія як одна з країн, які становлять небезпеку для провідних держав світу. На думку аналітиків ЦРУ, РФ, Китай і країни ОПЕК використовують свій фінансовий і ринковий потенціал для досягнення політичної мети, котра може становити загрозу безпеці США. Також вказується, що Росія, разом з Китаєм, володіє технічними можливостями, необхідними для ведення кібервійни проти інфраструктури США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект