НОВИНИ

10.07.2008 | Військові можливості ЄС залежать від співпраці Британії та Франції
Джерело - EUobserver

Будь-які спроби посилити європейські військові можливості вимагають співпраці між Францією та Британією, не дивлячись на амбіції деяких лідерів розвивати стратегію проведення автономних операцій ЄС.


Трирічне дослідження Міжнародного Інституту стратегічних студій вказує на те, що не дивлячись на наявність у ЄС двох мільйонів військовослужбовців, лише 2,7 % з них достатньо екіпіровані та треновані для того, щоб відповідати нинішнім та майбутнім операціям.


 


Доповідь "Європейські мілітарні засоби" вказує на те, що в майбутньому зростуть вимоги щодо проведення більшої кількості цільових операцій, а не широкомасштабних війн. 


ЄС спільно витратив 204 млрд. євро на свої військові потреби, але велика частка з цієї суми пішла на підтримку наземних військ, в той час підтримка більш спеціалізованих та професійних частин була вкрай обмеженою.


Також доповідь вказує на те, що спостерігається значне дублювання витрат на виробництво військового обладнання, а дослідження та розвиток не отримують достатніх фінансів.


Напередодні французького головування в ЄС Ніколя Саркозі анонсував амбіційні плани та бажання мати європейські сили кількістю у 60 тисяч персоналу.


Дана доповідь стверджує, що такі плани залишаються залежними від військової співпраці Франції та Великої Британії як головних країн ЄС, що витрачають найбільше на військові потреби. 


Минулого тижня міністр закордонних справ Британії Девід Мілібенд, виступаючи в парламенті, підтримав плани Франції в сфері військових можливостей ЄС, підкреслюючи, що посилення військової співпраці в ЄС не буде шкодити НАТО.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект