НОВИНИ

29.07.2008 | Держдеп США: чим швидше Україна отримає ПДЧ, тим швидше Росія припинить тиск
За матеріалами - Української правди

Чим швидше НАТО надасть Україні ПДЧ, тим швидше Росія припинить тиск на Київ, заявив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Девід Меркель, який наприкінці минулого тижня відвідав Україну.


В інтерв'ю "Газеті 24" Меркель запевнив, що США не мають наміру припиняти підтримку Києва, навіть незважаючи на мінливість політичної ситуації в Україні.


"Україна – дуже важлива країна, вона досягла значних успіхів. США готові працювати з Україною, щоб допомогти їй реалізувати поставлені цілі", - зазначив він.


"Просування вперед прискорилося саме останнім часом. У нас твердий намір і надалі працювати з українськими колегами над наявними завданнями", - додав американський чиновник.


Меркель також упевнений, що заклики колишнього Держсекретаря США Генрі Киссінджера до американського керівництва не втручатися в сферу інтересів Росії й не просувати Україну в НАТО не можуть знайти "розуміння" в американської адміністрації.


"Якщо діяти з позиції: мовляв, необхідно віддати Росії її сферу інтересів і не розвивати відносин з її сусідами, оскільки це дратує Росію, то тоді Москва буде знати, що в неї є важіль впливу. Тоді сфера її інтересів просто почне ставати ширше, ширше і ширше. У той же час поле наших переговорів із Росією буде ставати усе вужче, вужче і вужче", - вважає представник Держдепу.


"Найважливіше, що в такому випадку ми принесемо в жертву не тільки свої інтереси, але й суверенні права й устремління України. Україна є суб'єктом цих дискусій, а не об'єктом домовленостей між кимсь. США відгукуються на курс уряду і президента України, які заявили про рух убік НАТО. Треба пам'ятати: це Україна і Грузія хочуть приєднатися до НАТО, а не НАТО хоче вступити в Україну. Україні нічого не нав'язується", - додав він.


Водночас, на питання чи не відмовить НАТО Україні в наданні ПДЧ і в грудні цього року, Меркель сказав: "Я не знаю. Ми і багато союзників по НАТО упевнені в тому, що процес ПДЧ повинен початися. І, як я вже підкреслював, ми твердо стоїмо на цій позиції. Ми дуже наполегливо працюємо з тими союзниками, які не упевнені, що цей процес повинен початися. Ми зробимо за час, що залишився, усе, що в наших силах…"


"Україна повинна сама докласти максимальні зусилля, щоб бути кращим кандидатом. Уряд повинен бути наполегливим і не повинен давати привід засумніватися в тому, що він хоче почати процес ПДЧ", - зазначив американський чиновник.


За його словами, "у міжнародному аспекті всі, скоріше, зауважують, що розвертається драма у внутрішній політиці, і не бачать, що відбувається з такими важливими питаннями, як просування в напрямку ПДЧ, економічна реформа або антикорупційна боротьба – український уряд працює над цими питаннями, але він надто відволікається..."


Меркель також повідомив, що на початку вересня відбудеться зустріч двосторонньої консультативної групи, з чим і пов'язаний його візит, у ході якого він зустрічався із секретарем РНБОУ, головами Міноборони, Мінекономіки, Мін'юсту, МВС і МЗС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект