НОВИНИ

30.07.2008 | Президент Чехії проти просування ЄС у напрямку до політичного союзу
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

– На сьогодні з 27 членів Європейського Союзу тільки 4 країни ще не ратифікували Лісабонську угоду – це Польща, Чехія, Ірландія й Німеччина. Що насамперед вадить президенту Чехії Вацлаву Клаусові поставити свій підпис під цим документом, якщо його схвалить чеський парламент?


Відповідає політичний оглядач празького часопису «Тиден» Йоганна Грогова.


– Гадаю, що мова тут не в конкретних пунктах цього договору. Вацлав Клаус не погоджується в цілому з тим, щоб такий договір існував. Він взагалі не хоче, щоб Європейський Союз рухався далі в напрямку до політичного союзу. Тобто для Клауса будь-який договір – чи попередній, тоді це був проект європейської Конституції, чи нинішній Лісабонський договір – є зайвим документом. Клаус є прихильником тільки економічного союзу.


– Про що 14 липня домовились у Парижі польський президент Лех Качинський і французький – Ніколя Саркозі ? Після цієї зустрічі противник Лісабонського договору Лех Качинський принципово змінив свою позицію.


– Це дуже цікавий момент, тому що президент Качинський завжди був великим противником договору, майже таким сильним в аргументації, як Клаус. Пригадую кілька засідань, на яких обговорювали Лісабонський договір. Качинський був найбільшим противником, постійно вносив якісь поправки і винятки. Зміна сталась після зустрічі з Ніколя Саркозі. Я чула, що сама інтерпретація цієї зустрічі трохи підправлена французькою стороною. Тобто, прямо не йшлося про те, що президент Качинський пообіцяв Франції, що буде тиснути на чеського президента.


– 1 січня наступного року Чеська Республіка перебирає у Франції головування в Європейському Союзі. Водночас можна допустити ситуацію, що Чехія не ратифікує Лісабонський договір. Як можна поєднати це?


– Цікаво буде, як поставиться президент Клаус до Договору, якщо його ухвалить чеський парламент. Вацлав Клаус, згідно з Конституцією має право ставити чи не ставити свій підпис під міжнародними угодами. Та він є прихильником представницької демократії, тобто якщо все ж таки парламент схвалить Угоду, йому буде важко стати проти вибору парламенту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект