НОВИНИ

22.07.2008 | ЄС готовий "здати" своїх фермерів за поступки від Китаю, Індії і Бразилії
За матеріалами - ВВС News, УНІАН

Європейський Cоюз запропонував скоротити субсидії на сільське господарство на 60 відсотків. Пропозиція була зроблена перед початком переговорів у рамках Дохійського раунду СОТ у Женеві.


Як зазначив комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Манделсон (Peter Mandelson), це найзначніша поступка, запропонована Брюсселем з ключового питання світової аграрної торгівлі. Манделсон закликав країни, що розвиваються, перш за все Китай, Індію і Бразилію, відповісти аналогічним зниженням промислових субсидій.


Водночас торговий представник США Сьюзан Шваб (Susan Schwab) пообіцяла зробити все, щоб переговори мали успіх, якщо країни третього світу підуть на поступки.


Натомість представники країн, що розвиваються, заявляють, що зробили вже достатньо кроків назустріч ЄС і США. Зокрема, міністр закордонних справ Бразилії Селсо Аморім (Celso Amorim) наголосив, що ті не повинні чекати забагато. "Багаті країни пропонують вигідні для самих себе умови, бажаючи зберегти при цьому свою моральну перевагу", - сказав він.


Дохійський раунд переговорів про лібералізацію світової торгівлі в рамках СОТ тривають з 2001 року. Проте, сторонам так і не вдалося дійти консенсусу. Основна причина провалу всіх спроб підписати угоду, що знижує тарифи і субсидії, полягає в протилежних інтересах розвинених і найбільших з держав, що розвиваються.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7688. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект