НОВИНИ

14.07.2008 | Обама обіцяє вивести американські війська з Іраку до 2010 року
За матеріалами - Korespondent.net, Радіо Свобода

Кандидат у президенти США від Демократичної партії сенатор Барак Обама пообіцяв у випадку свого обрання вивести основну частину американських військ з Іраку до середини 2010 року.Обама обіцяє вивести американські війська з Іраку до 2010 року
Обама підтримав вимогу іракського прем'єр-міністра Нурі Аль-Малікі встановити точні дати виведення іноземних військ із країни, але заявив, що частина американських підрозділів повинна залишитися в Іраку на невизначений термін надання підтримки в боротьбі з бойовиками Аль-Каїди.

Нагадаємо, 7 липня прем'єр-міністр Іраку Нурі Аль-Малікі запропонував Вашингтонові розробити графік виведення військ США із країни й включити цей графік у новий договір про безпеку між двома країнами.


Однак секретар Білого дому Дана Періно під час саміту G8 заявила, що адміністрація президента Буша виступає проти встановлення обов'язкової для виконання дати виведення американських військ з Іраку.


При цьому Вашингтонові й Багдаду поки не вдається узгодити новий договір про безпеку, що визначить статус американських військ в Іраку після закінчення наприкінці  року мандата сил коаліції, виданого Радою Безпеки ООН. На думку Аль-Малікі, переговори зі США зайшли в глухий кут через претензії Вашингтона на суверенітет Іраку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект