НОВИНИ

09.07.2008 | Візит Держсекретаря США до Грузії не буде приємним для Росії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Державний Секретар США Кондоліза Райс прибуває сьогодні до Грузії з візитом, від якого в Тбілісі чекають перш за все моральної підтримки. Уже напередодні його Райс заявила про таку підтримку і про негативний вплив Росії.


 
Кондоліза Райс в студії Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, Прага, 8 червня 2008 р.Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі має цілу низку сподівань на нинішній візит Державного Секретаря США Кондолізи Райс.


«Я думаю, що цей візит має серйозне зовнішньополітичне значення і є серйозним чинником підтримки розвитку нашої державності. Крім політичних аспектів, цей візит має й інші – це також підтримка демократичного курсу Грузії, її демократичного прогресу, який після двох виборів у нас визнав увесь світ, і Америка активно підтримує його», – заявив грузинський президент напередодні візиту в вівторок на засіданні Ради національної безпеки Грузії.


Саакашвілі також вважає, що візит принесе користь його країні і з економічного погляду – зокрема, призведе до притоку інвестицій.


Держсекретар США теж наперед підготувалася до прибуття до Грузії. Свою нинішню поїздку до Чехії, Болгарії й Грузії вона буквально розпочала в вівторок у Празі словами критики на адресу Росії через поведінку Москви щодо Грузії й її сепаратистських регіонів.


США підтримають Грузію і всупереч Росії


І Тбілісі, і Москва «повинні уникати провокаційної поведінки», заявила вона й відразу наголосила: саме деякі з останніх дій Росії «збільшили напруженість у регіоні».


Грузія – незалежна держава, і як до такої й треба до неї ставитися, сказала Райс і знову «дуже чітко» підтвердила: Вашингтон «твердо» підтримує територіальну цілісність Грузії.


Саме на проблемі розв’язання конфліктів у Грузії й буде зосереджено візит Кондолізи Райс, заявили напередодні в Держдепартаменті.


Іще однією темою, як очікують, стане підтримка Сполученими Штатами вступу Грузії до НАТО – питання, яке теж викликає глибоке роздратування в Росії.


Але Кондоліза Райс наполягає, що справу з розширенням НАТО вирішуватиме не Росія, а сам Північноатлантичний союз. «Ми намагалися переконати Росію, що НАТО не становить для неї загрози – навпаки, НАТО дружньо ставиться до Росії й співпрацює з нею в Раді НАТО – Росія, і поширення демократії до кордонів Росії не повинне бути загрозою для неї», – сказала держсекретар США, відвідуючи в вівторок штаб-квартиру Радіо Свобода в Празі.


Її перебування в Чехії цього дня вже принесло Росії неприємність: Вашингтон і Прага підписали угоду про розташування в Чехії радарної станції нової американської системи протиракетної оборони, проти якої теж різко виступає Москва. МЗС Росії вже пообіцяв у разі практичного втілення цих планів «не дипломатичну, а воєнно-технічну» відповідь.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект