НОВИНИ

30.07.2008 | Останній етап патрулювання в рамках операції НАТО “Активні зусилля”.
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Фрегат Військово-Морських Сил ЗС України “Гетьман Сагайдачний” завершив неофіційний візит до Французької Республіки, залишив Тулон і вийшов у Середземне море для останнього етапу патрулювання в рамках антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля”.


Напередодні в рамках неофіційного візиту до Тулону представники командування походу взяли участь у низці протокольних заходів.


Зокрема, командир середземноморського походу фрегата – начальник Центру морських операцій Військово-Морських Сил ЗС України капітан 2-го рангу Денис Березовський та командир корабля капітан 3-го рангу Антон Гелунов у супроводі аташе з питань оборони при Посольстві України у Французькій Республіці полковника Віталія Фесенка здійснили візит ввічливості до муніципального радника мера міста Тулон з питань міжнародного співробітництва та європейських справ пані Елен Нуар та зустрілися з представниками Середземноморського оперативного командування ВМС Франції.


Вітаючи у мерії Тулона українських гостей, пані Елен Нуар наголосила, що Франція і Україна є добрими та надійними партнерами, які співпрацюють не на словах, а на ділі. Свідченням цього вона у тому числі назвала і цілу низку візитів кораблів ВМС обох країн до французьких та українських портів від того моменту, коли чотирнадцять років тому “Гетьман Сагайдачний” вперше зайшов до Тулону, здійснюючи у липні-серпні 1994 року далекій похід до французького Руану для участі у святкуванні 50-ї річниці висадки союзницьких військ у Нормандії.


– З того часу французькі кораблі стали частими гостями портів України, зокрема, Севастополя та Одеси. Сподіваюсь, що у майбутньому, українські моряки частіше гостюватимуть у портах Франції, – зазначила радник мера.


Під час зустрічі у мерії йшлося також про хід та перспективи двостороннього співробітництва між країнами, зокрема, у військовій сфері. Аташе з питань оборони при Посольстві України у Французькій Республіці полковник Віталій Фесенко поінформував радника мера, що у цьому напрямку є багато проектів, які або вже реалізуються, або знаходяться на стадії узгодження чи затвердження.


Крім того, учасники протокольного заходу зробили невеличкий екскурс в історію обох держав, згадали національних героїв України та Французької Республіки, а також обмінялись сувенірами.


Під час протокольної зустрічі у штаб-квартирі Середземноморського оперативного командування ВМС Франції українських гостей привітали заступник командувача Середземноморського командування ВМС Франції з операційних питань капітан 1-го рангу Бруно Фужерон та начальник відділу міжнародних відносин Середземноморського командування ВМС Франції капітан 2-го рангу Рішар Елейн.


В ході зустрічі йшлося про історію, поточний хід та перспективи флотського співробітництва між ВМС України та ВМС Франції, а також про двосторонню морську кооперацію між Україною та НАТО. Капітан 1-го рангу Бруно Фужерон у цьому зв’язку зазначив, що днями участь у потужному українсько-американському навчанні “Сі Бриз – 2008” успішно завершив літак базової патрульної авіації середземноморського сегменту ВМС Франції, а капітан 2-го рангу Рішар Елейн повідомив про наміри французького командування направити восени цього року з дружнім візитом до Севастополя один зі своїх військових кораблів.


У свою чергу, командир походу фрегата – начальник Центру морських операцій ВМС ЗС України капітан 2-го рангу Денис Березовський та командир корабля капітан 3-го рангу Антон Гелунов ознайомили представників Середземноморського оперативного командування ВМС Франції з ходом участі українського фрегата в операції НАТО з виявлення та попередження терористичних дій “Активні зусилля”.


За словами капітана 3-го рангу Антона Гелунова, участь фрегата “Гетьман Сагайдачний” в зазначеній операції дозволяє отримати екіпажу українського флагмана величезний досвід практичної міжнародної взаємодії. Командир фрегата також висловив сподівання, що до завершення операції флагману ВМС ЗС України вдасться попрацювати у морі з якимось з французьких кораблів.


Як підкреслив капітан 2-го рангу Денис Березовський, командування українських ВМС дуже цінує співробітництво з досвідченими французькими моряками.


– Протягом останніх десяти років кораблі ВМС Франції та України неодноразово взаємодіяли під час міжнародних навчань, українські офіцери стажувались на французьких кораблях, у свою чергу ваші кораблі – часті гості Одеси та Севастополя. Ми дуже добре пам’ятаємо назви французьких кораблів, з якими протягом останніх семи-восьми років нас зводила флотська доля: “Жан Бар”, “Ля Мот Піке”, “Команданте Лемін’ер”, “Сюркуф”, “Курбе”, “Гепрат”, “Аконіт”, “Греб”, “Персі”, – зазначив командир походу.


Капітан 2-го рангу Денис Березовський також пригадав, як кілька років тому під час навчання НАТО “Північне Сяйво” у Шотландії українські та французькі морські піхотинці пліч-о-пліч працювали на борту десантного корабля ВМС Франції “Сіроко”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект