НОВИНИ

08.07.2008 | Європейці в Групі Восьми тримаються поодинці (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка європейських газет скептично відгукується про участь європейських лідерів у саміті Групи Восьми на японському острові Хоккайдо. Деякі оглядачі нагадують, що й обіцянки попередніх самітів лідерів найрозвиненіших промислових країн та Росії не виконані до сьогодні. Чимало видань аналізують політичні можливості нового президента Росії та його намагання відігравати, зокрема, і в Європі, роль самостійного міжнародного лідера.


Лондонська The Guardian характеризує саміт Групи Восьми як таке собі приймальне відділення швидкої допомоги у суботу увечері. «Джордж Буш, лідер провідної держави планети, дискредитований і відходить… Гордон Браун очолює уряд (Великої Британії), де більшість міністрів бажає, щоб він крізь землю провалився… За (італійським прем’єром) Сильвіо Берлусконі стоїть гангстерська культура, а не серйозне обличчя Італії... Ніколя Саркозі... відвернув від себе чимало своїх прихильників у Франції матримоніальними історіями… Дмитро Медведєв може виявитися декоративною постаттю», – резюмує британське видання.


Ця газета також вважає, що «зустрічі Групи Восьми не можуть викликати довір’я, якщо тут немає повноправних представників Китаю та Індії». The Guardian нагадує, що ще попередні саміти обіцяли і не виконали багатьох своїх рішень. Так що «стає все важче організувати міжнародний кворум на підтримку будь-якої справи», робить висновок газета.


Це британське видання критикує європейських лідерів за їхнє небажання виступити проти енергетичного шантажу Росії – при тому, що «НАТО атрофується», ООН стає «все слабшою та анахронічнішою», а діяльність МВФ і Світового банку викликає не менший скептицизм. The Guardian вказує також на те, що «в епоху «холодної війни» капіталістичному світові було набагато простіше, бо перед радянською загрозою здавалося життєво важливим визнавати лідерство США і йти за ними». «Тепер же, – зауважує лондонське видання, – якщо всі провідні країни хочуть чогось досягти, то мали б це робити у рамках таких груп, як Група Восьми». «Але, на жаль, вони сьогодні здебільшого вважають за потрібне триматися порізно», – підсумовує лондонська The Guardian.


Інша лондонська впливова газета, The Financial Times, розмірковує на тему, чи сподівається світ на «російську відлигу» Дмитра Медведєва, чи здатне «політичне творіння (Володимира) Путіна» вийти з тіні свого наставника. Газета посилається на обіцянки нового лідера Кремля провести в Росії правові реформи і зміцнити свободу громадян. Разом із тим цей щоденник вказує, що з багатьох міжнародних питань Медведєв нічим не відрізняється від попередника Путіна. Зокрема, британська газета наводить приклад того, що новий президент Росії «активно виступає проти вступу до НАТО сусідньої України». The Financial Times також запитує, що може стояти за пропозиціями Медведєва в Німеччині щодо нового «пакту європейської безпеки», його, на думку газети, російський лідер обговорюватиме з німецьким канцлером Анґелою Меркель під час саміту Групи Восьми.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект