НОВИНИ

09.07.2008 | США й Чехія підписали договір щодо ПРО
Джерело - Korespondent

Держсекретар США Кондоліза Райс і глава МЗС Чехії Карел Шварценберг у вівторок, 8 липня, підписали договір про розміщення на чеській території американського радара системи протиракетної оборони.США й Чехія підписали договір щодо ПРО
Reuters
Райс і Шварценберг підписали договір
щодо ПРО


Урочиста церемонія підписання договору про розміщення в районі військового полігона Брди радара ПРО відбулася в Чернинському палаці, повідомляє агентство France Presse.

Варто зазначити, що підписання двох чесько-американських угод ще не дає 100-відсоткової гарантії, що радар США з’явиться на території Чехії. Документи повинні бути ратифіковані обома палатами парламенту, після чого підписані президентом країни Вацлавом Клаусом.


Нагадаємо, що 4 липня Польща не погодилася на розміщення на своїй території елементів американської системи ПРО на умовах, запропонованих Вашингтоном. Однак, як підкреслив прем’єр-міністр Польщі, у Варшаві готові до подальшого діалогу зі США щодо ПРО.


Нагадаємо, США планують розмістити в Польщі десять ракет-перехоплювачів.


Офіційна Варшава, у свою чергу, розраховує, що в обмін на згоду розмістити на польській території елементи системи ПРО, США нададуть Польщі військово-технічну допомогу в модернізації армії.


Варшава висловлювала особливу зацікавленість ракетними комплексами ближнього й середнього радіуса дії Patrіot PAC-3, THAAD або AMRAAM.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект