НОВИНИ

01.07.2008 | Чого очікувати Україні від головування Франції в ЄС?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У ніч із 30 червня на 1 липня Словенія передала головування в Європейському Союзі Франції. Стосунки з цією державою в України складаються не просто, а чого чекати українцям від піврічного головування Парижа в ЄС, розмірковують українські політологи.


«Обережний оптимізм» – так характеризують українські політологи та журналісти перспективи зближення України з Євросоюзом під час головування в ЄС Франції. Адже донедавна французький політикум дивився на Україну через призму Росії.


Взагалі ж, за словами політолога Олександра Сушка, після провалу Лісабонської угоди Франція під час головування в ЄС буде більше опікуватися внутрішніми проблемами і розв‘язанням кризи усередині Євросоюзу.


«Не так уже і багато залежить від країни головуючої. Хоча у Франції на початку року були певні ініціативи, але, все-таки, основною французькою ініціативою є Середземноморський Союз. Тому якихось радикальних змін стосовно України не варто очікувати», – зазначає Олександр Сушко.


Такої ж думки дотримується і віце-президент міжнародної громадської організації «Українська молодіжна спілка Європи» Олексій Толкачов.


«Нічого кардинально не зміниться з початком головування Франції, оскільки, на мій погляд, позиції різних держав у своїй поміркованості до України приблизно однакові. Усі чекають того часу, коли стане в головуванні в ЄС Польща, оскільки Польща демонструє дуже про-українське ставлення. І тоді, можливо, дійсно можуть відбутись якісь зміни», – каже він.


Справа у самій Україні


До того ж часу українській владі варто самотужки подбати про поліпшення іміджу в Європі, вважає київська журналістка і політолог Діана Дуцик, яка має досвід спілкування з французьким політиками та інтелектуалами.


Вона переконана: «Треба самій Україні робити усе можливе, щоб покращити свій імідж у Франції. Самі українці мають докласти до цього дуже багато зусиль і зробити дуже багато роботи».


Поки що, і французи, й інші країни ЄС спостерігають за перманентною політичною кризою і боротьбою усередині правлячої коаліції в Україні. Тож справа не у «російському факторі» і не в тому, яка держава головує в Євросоюзі – справа у самій Україні, – кажуть політологи.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект