НОВИНИ

17.07.2008 | Сербія відновить дипвідносини зі США
За матеріалами - Korespondent, Lenta.ru, РИА Новости

Новий сербський коаліційний уряд, сформований Демократичною і Ліберально-демократичною партіями, планує повернути послів у країни, які визнали незалежність Косова.Сербія відновить дипвідносини зі США
Як пише "International Herald Tribune", мова йде про найбільші європейські країни і Сполучені Штати Америки.

Про можливість налагодження дипломатичних відносин із країнами ЄС і США розповів міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич. За словами глави сербського зовнішньополітичного відомства, прозахідний уряд вирішив відновити відносини з Брюсселем і Вашингтоном, при цьому наполягаючи на незаконності проголошення незалежності Косова.


Переговори про повернення послів Єремич проведе з президентом Сербії Борисом Тадичем в найближчі вихідні. Передбачається, що на свої колишні місця повернуться близько 20 послів.


На думку експертів, пом’якшення політики Сербії стосовно західних країн викликане бажанням Белграда зблизиться з ЄС. У зв'язку з цим члени уряду навіть оголосили про плани з прийняття низки законів, які дозволять упровадити європейські стандарти в Сербії.


Нагадаємо, 16 липня міністр закордонних справ Вук Єремич заявив, що Сербія поважає норми міжнародного права і не розглядає план розподілу краю Косово, який оголосив про незалежність, але виступає за продовження пошуку прийнятного для всіх сторін конфлікту рішення.


У лютому парламент Косова в однобічному порядку проголосив незалежність. Проти цього акта виступила Сербія, Росія і Китай. Нову республіку уже визнали більшість країн Європи, у тому числі всі країни великої сімки. У результаті Сербія відкликала своїх послів з держав, які визнали незалежність краю.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект