НОВИНИ

10.07.2008 | Боїнг проти Аеробуса - США проти ЄС
За матеріалами - УНІАН

Європарламент виступив на підтримку “Аеробуса” у суперечці з “Боїнгом” в рамках Світової організації торгівлі (СОТ).


Відповідна резолюція була ухвалена на засіданні Європарламенту в Страсбурзі.


“За” проголосували 589 депутатів, проти – 53, утрималися – 64.


Депутати в резолюції зазначили, що тендер американських ВПС, якій виграли американська Northrop Grumman Corporation та європейський виробник “Аеробусів” EADS на постачання 167 літаків-заправників, базувався на “нейтральних умовах” для визначення кращого і більш придатного обладнання.


Депутати висловили стурбованість “значними атаками” “Боїнгу” та американського Конгресу, які “змальовують” EADS та окремі країни-члени ЄС, як “ненадійних авіа космічних партнерів” та “безпековий ризик” для боєготовності американської армії.


Європарламент також закликав Єврокомісію продовжувати зусилля із захисту інтересів ЄС в суперечці з “Боїнгом” в рамках СОТ.


У своїй резолюції депутати зазначили, що обвинувачення “Боїнга” в наданні державних субсидій для будівництва Аеробусів не відповідають дійсності, оскільки Аеробус повернув на 40% коштів більше, ніж отримав у вигляді субсидій з 1992 року, або на 7 млрд. євро.


Довідка. В 2004 році американські ВПС замовили виробництво літаків-заправників у “Боїнга”, однак після розслідування, проведеного Конгресом, цей контракт був розірваний через “неблаговидну роль” високого посадовця в американських ВПС та чиновника в компанії “Боїнг”. Після цього було оголошено повторний тендер, якій 29 лютого цього року виграв концерн у складі Northrop Grumman Corporation та EADS.


Американський уряд після цього звернувся зі скаргою до СОТ, зазначивши, що EADS отримує державні субсидії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект