НОВИНИ

22.07.2008 | Французький парламент схвалив конституційну реформу Саркозі
Джерело - AFP, УНІАН

Французький парламент у понеділок схвалив проект конституційної реформи, запропонований президентом Ніколя Саркозі, повідомляє агентство AFP.


На спільному засіданні обох палат парламенту, що відбулось у Версалі, за внесення поправок до конституції проголосували 539 парламентаріїв, проти - 357. Це означає, що проект набрав рівно необхідну більшість в 60 відсотків.


За словами самого Саркозі, поправки спрямовані на зміцнення парламентської влади у Франції. Вони забороняють президентові перебувати при владі більше двох термінів поспіль і дають парламентові право накладати вето на деякі рішення президента, а також обмежують контроль уряду над роботою парламентських комітетів.


Натомість проект дає президентові право щороку виступати перед парламентом, що було заборонене у Франції з 1875 року з метою дотримання розділу між двома гілками влади. Саме цей пункт викликав найбільш гостру критику противників конституційної реформи і дав представникам соціалістичної партії привід порівняти ухвалення документа з коронацією Саркозі.


Крім того, закон спрямований проти вступу Туреччини до Євросоюзу і передбачає проведення у Франції спеціального референдуму з питань про вступ до ЄС нових членів.


Новий закон вносить поправки до більш як половини з 89 статей французької конституції. Це найбільша законодавча реформа у Франції з часів ухвалення чинної конституції, проект якої був запропонований Шарлем де Голлем 1958 року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект