НОВИНИ

09.07.2008 | Євродепутати розлючені на Росію за «Nord Stream»
Джерело - УНІАН

Європарламент закликав Єврокомісію та Раду ЄС активніше взяти участь в оцінці впливу на природу газопроводу “Північний потік” (Nord Stream).


Про це йдеться в схваленій вчора на засіданні Європарламенту в Страсбурзі доповіді Марчина ЛІБІЦКІ (група «Союз за Європу націй», Польща).


“За” проголосували 542 депутати, проти – 60, утрималися – 38.


У документі наголошується, що проект газопроводу «Північний потік» є проектом для всієї Європи, оскільки допоможе задовольнити потреби Євросоюзу в газі, що зростають.


Водночас депутати зазначили, що Рада ЄС, Єврокомісія, а також країни-члени повинні використати всі можливі легальні засоби для попередження будівництва цього газопроводу, якщо буде доведений серйозний ризик від цього будівництва для навколишнього середовища Балтійського моря.


Депутати наголосили, що цей газопровід, як найдовший підводний газопровід у світі, буде особливо уразливий у плані потенційного заподіяння шкоди природі. Зокрема, на думку депутатів, навіть саме будівництво впродовж десятків місяців газопроводу довжиною 2400 км потребуватиме значної кількості кораблів і іншої техніки, що може бути серйозною загрозою біорізноманіттю Балтійського моря.


Крім того, наголошується в доповіді, особливою проблемою можуть стати затоплені в Балтійському морі боєприпаси часів Другої Світової війни, зокрема токсичні гази. Загальний обсяг таких боєприпасів, за деякими оцінками, досягає 80 тис. тонн.


Європарламент закликав до проведення «повністю незалежного» дослідження можливого впливу будівництва газопроводу на навколишнє природне середовище, а також закликав зробити доступною інформацію про результати дослідження для всіх прибережних країн-членів, а не тільки для Росії, Фінляндії, Швеції, Данії і Німеччини, економічними зонами яких має пройти «Північний потік».


Депутати також висловилися за необхідність здійснити аналіз можливих альтернативних маршрутів прокладання «Північного потоку», зокрема територією інших країн-членів.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект