НОВИНИ

10.07.2008 | Іран випробував ракету, яка здатна долетіти до Ізраїлю
Джерело - Українська служба ВВС

З Тегерана повідомляють, що іранська Революційна гвардія здійснила успішне випробування ракети, радіус польоту якої охоплює Ізраїль.



Телеканал Аль-Алам повідомив, що ракета Шахаб-3 здатна нести боєголовку вагою близько однієї тонни і досягати цілей на відстані 2 тисячі кілометрів.









 







Ракета Шагаб-3


 


 


Канал цитує висловлювання командувача військово-повітряними силами Революційної гвардії про те, що вони мають на меті засвідчити готовність захищати цілісність Ірану.


У вівторок радник верховного керівника Ірану Аятоли Алі Хаменеї сказав, що у відповідь на будь-який напад Іран завдасть удару по ізраїльському місту Тель Авів.


Кореспондент Бі-Бі-Сі в Ірані каже, що Іран вдався до відповіді на ізраїльські військові навчання, які вважають тренуванням для можливого бомбардування іранських ядерних об'єктів.


У заяві із саміту Вісімки у Японії Сполучені Штати засудили ракетне випробування і заявили, що воно порушує резолюцію Ради безпеки ООН.


Випробування ракети здійснено на тлі посиленого напруження між Ізраїлем та Іраном. Нещодавні повідомлення про можливий ізраїльський військовий напад на іранські ядерні об"єкти збурило в Ірані занепокоєння.


Пересічні іранці переконані у неминучості війни. Рішення Ірану провести випробування стало спробою запевнити громадськість, що країну захистять від нападу із-зовні. Інший намір Ірану - нагадати Ізраїлю і світові загалом, що він здатний поцілювати в об"єкти на далекій відстані.


Іранців роздратувало, що жодна з провідних потуг світу не засудила нещодавні ізраїльські військові маневри, які багато хто вважає репетицією нападу на Іран. Уряд президента Ахмадінеджада не хоче, аби склалося враження, що він поступається перед погрозами із-зовні.


Останнє випробування ракети не є чимось новим у розвитку боєздатності Ірану, однак тут важливий час його проведення. Іран вперше випробував ракети типу Шахаб-3 у листопаді 2006-го.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект