ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.07.2008 | "The Guardian": Центральна країна ЄС на межі розколу
За матеріалами - Korespondent.net

В центрі Євросоюзу - Бельгії - зберігається вірогідність розколу, що стане приводом для ще більшого розпалювання сепаратистських настроїв в Європі.Формування нового уряду не стало остаточним вирішенням питання реформування бельгійської держави, пише 'The Guardian'.



Представники різних мовних груп країни не дійшли згоди щодо серйозних протиріч в поглядах. Вони як і раніше розходяться в питаннях про те, чи потрібно наділяти більшою владою регіональні парламенти, і щодо виборчих прав франкомовних на брюссельській околиці, де переважають фламандці.


У такій ситуації шанси короля Бельгії Альберта II уникнути розколу між валлонами і фламандцями невеликі. Населення країни, здається, змирилося: ніхто не демонструє занепокоєння.


Деякі бельгійці навіть заявили журналістам, що тривала відсутність уряду лише довела, що громадяни можуть обійтися і без докучливих політиків.


Проте, розкол Бельгії може спричинити неприємний розгляд, в ході якого доведеться ділити взаємно-замкнуту економіку і національний борг і визначати статус Брюсселю, з його франкомовною більшістю в центрі фламандського регіону. 


Цей процес неминуче позначиться і на перебуванні інститутів Євросоюзу на території Бельгії, пише журналістка видання Сара Моріс.


Вона цитує слова колишнього прем'єр-міністра Бельгії Вілфріда Мартенса: "Ми в центрі Євросоюзу. Як ми можемо подавати такий поганий приклад державам-членам, якщо у нас станеться розкол?". 


У випадку, якщо розкол Бельгії все-таки відбудеться, європейцям доведеться вирішувати і інше важливе питання, що стосується про легітимність претензій держав Європи, що самопроголошуються, на членство в ЄС, пише Моріс.


Каталонські і шотландські націоналісти разом з фламандськими сепаратистами вже просувають в Брюсселі право своїх земель залишитися в ЄС в разі їх виділення в незалежні держави, нагадує журналістка.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1716. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект