НОВИНИ

16.07.2008 | Меркель нагадає Пан Гі Муну про місце у Раді безпеки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун розпочинає дводенний візит до Німеччини. Однією з головних тем під час переговорів з Ангелою Меркель, як очікується, стане прагнення Берліна посісти постійне місце у Раді безпеки.


На порядку денному цього візиту – такі глобальні проблеми як забезпечення продовольством бідних регіонів, енергетична безпека та боротьба із кліматичними змінами. У Берліні хочуть мати більше впливу на реалізацію міжнародних проектів. Зрештою, Німеччина щороку переказує на рахунки ООН більш як півмільярда євро, будучи за обсягом внесків третьою країною світу.


 


"Неформальне" членство


Оглядачі вже давно називають Берлін «неформальним» членом Ради безпеки ООН. Прагнення німецького уряду формалізувати цей статус і посісти належне місце у спільноті можна зрозуміти, зазначає колишній посол Німеччини при ООН Гюнтер Плойгнер: «Мені здається, що Німеччина вже поводиться немов постійний член Ради безпеки. Німецькі миротворці присутні в усіх кризових регіонах планети. Більше того, йдеться не лише про військову присутність, але і про гуманітарну допомогу. Німеччина відіграє дуже важливу роль у Нью-Йорку, коли європейські країни працюють над спільною позицією в ООН», - каже Плойгнер.


Дипломат прогнозує, що Ангела Меркель під час зустрічі із Пан Гі Муном не цуратиметься і критичних зауважень. Зокрема, у Берліні вважають недостатніми зусилля ООН у подоланні криз у Судані і Зімбабве.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект