НОВИНИ

07.07.2008 | Париж вперше головує на засіданні Ради міністрів ЄС з економіки та фінансів
Джерело - EUobserver

Франція, як головуюча країна, 7 липня вперше проводить засідання Ради з економічних питань. Міністри будуть обговорювати два питання, які є для Парижа вельми суперечливими: ставка Європейського Центрального банку та заходи щодо зупинки зростання цін на нафту.


Міністри фінансів із 15 країн-членів єврозони зустрічаються в понеділок, а у вівторок у Франції відбудеться засідання міністерської Ради.


Засідання єврогрупи відбудеться на тлі того, як минулого тижня Європейський Центральний банк підняв облікову ставку до позначки у 4,25 відсотки на тлі рекордного підвищення інфляції до 4 відсотків. Як відомо, ЄЦБ встановив мету рівня інфляції лише у 2 відсотки. При цьому, спостерігається зниження рівня економічного зростання, а європейські експортери кажуть, що сильне євро шкодить їх бізнесу.


Виступаючи на вихідні на засіданні своєї партії, Саркозі заявив, що хоча він не шкодує, що в минулому голосував за незалежну монетарну політику ЄЦБ, зараз він має сумніви щодо його нинішньої політики.


"Без наявності компромісу і я вірю в це, є дивним підняття європейської облікової ставки до 4,25 відсотків, в той час, як американці мають ставку на рівні двох відстоків", - заявив Саркозі.


Але хоча Німеччина та іспанія також висловили занепокоєння щодо підвищення ставки в єврозоні, Берлін залишається непохитним щодо необхідності збереження незалежності ЄЦБ.


Президент Комісії Баррозу відкрито висловив на минулому тижні підтримку Банку, а Сільвіо Берлусконі сказав, що Банк був правий, коли підняв рівень ставки для подолання інфляції.


Окрім цього, схоже, що Франція буде ізольованою в її підході подолати сплеск цін на енергоносії.


Саркозі продовжує наполягати на введенні граничного рівня на податок на додану вартість, аби заморозити зростання цін на пальне.Напроти, німецький міністр фінансів Штейнбрук заявив, що нинішня ситуація повинна вирішуватися з точки зору енергоефективності, як однієї з цілей політичного пакету ЄС з енергетичногї безпеки та змін клімату.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект