НОВИНИ

30.07.2008 | Російські бомбардувальники на Кубі?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Американські засоби масової інформації жваво коментують повідомлення у російській, контрольованій урядом пресі, про нібито намір розташувати на Кубі російські стратегічні бомбардувальники. Пролунала перша реакція Вашингтона на ці повідомлення і спростування Москви.


 




Від Білого Дому жодних формальних заяв поки що не було, крім стриманої зауваги прес-секретаря, Дани Періно, що Білий Дім не займається «коментуванням спекулятивних повідомлень».


Надйшов також досить спокійний відгук з Державного Департаменту. Представник цього відомства Гонзало Галлегос у відповідь на запитання журналіста під час бріфінгу сказав, що урядового підтвердження статті в газеті «Известия» не було, але наспіло спростування з боку російського міністерства оборони. «Я вважаю, що це дуже добре», – додав Галлегос.


Газета «Известия», посилаючись на неназване високопоставлене джерело, писала на минулому тижні, що у російському уряді «зважують» можливість базування на Кубі бомбардувальників стратегічного призначення Ту-160 і Ту-95МС, здатних нести ядерну зброю, як відповідь на розташування у Європі елементів американської системи протиракетної оборони..


Особистий відгук Фіделя Кастро


Відгук Фіделя Кастро, відставного правителя Куби, був і то досить цікавий, хоча й непрямий. Кастро сказав, що «треба мати сталеві нерви у цей час... і в Куби вони є. Нема потреби давати роз’яснення, посилатися на якісь причини або вибачатися».


Спостерігачі зазначають, що Кастро натякав на події майже піввікової давнини. Тоді, у жовтні 1962 року, зусиллями Москви й Гавани світ опинився на межі атомної катастрофи коли США дізналися про таємне розташування на Кубі радянських ракет з ядерними боєголовками. Напруження дещо розрядилося лише коли Микита Хрущов змушений був наказати своїм генералам демонтувати ракети.


Спроба налякати Вашингтон?


На думку Алекса Родрігеса, оглядача «Чикаго Трибюн», справжні причини московської публікації залишаються до певної міри неясними. Хоча відомо, що «Известия» є нібито приватним виданням, одначе відіграють роль напівофіційної газети, яка часто-густо віддзеркалює погляди Кремля. Історія з бомбардувальниками, як вважає Родрігес, можливо, є просто невдалою спробою налякати Вашингтон, викликаючи у пам’яті аналогії з Кубинською кризою.


Тим часом, на слуханнях у Конгресі генерал Нортон Шварц, кандидат на посаду начальника штабу Військово-повітряних сил, сказав, що якщо Москва надумає створити на Кубі базу для своїх бомбардувальників, то росіянам треба дати зрозуміти, що це є виходом за межу, за червону, тобто заборонену, лінію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект