НОВИНИ

11.07.2008 | Конгрес США має намір послабити санкції проти Куби
Джерело - Korespondent

Сенатський комітет з асигнувань Конгресу США схвалив у четвер, 10 липня, законопроект, що передбачає ослаблення обмежень на відвідування американцями - вихідцями з Куби своїх родичів, що залишилися на острові.


Відповідно до діючих зараз правил, уведених розпорядженням президента Буша в 2004 році, громадяни США можуть їздити до своїх родичів на Кубу один раз на три роки й не більше, ніж на 14 днів. Крім того, їм дозволяється витрачати там лише 50 доларів на день. Сенатори висловилися за те, щоб поїздки на острів можна було робити раз на рік, проводити там необмежену кількість днів і витрачати до 170 доларів на день.


Законопроектом передбачається також пом’якшення обмежень, пов’язаних з експортом на Кубу сільськогосподарської продукції. Закон, прийнятий у 2000 році, дозволив американським компаніям укладати такі угоди, але за умови, що Гавана буде оплачувати вартість поставок авансом і готівкою. Причому ще до виходу суден із порту.


У результаті кубинцям доводилося часом платити й за простій уже завантаженого судна. На думку самих американських бізнесменів, це створювало додаткові труднощі на шляху збільшення обсягу торговельних угод. Сенатори проголосували за те, щоб оплата здійснювалася за фактом доставки на острів.


Варто зауважити, що проти пом’якшення санкції виступає президент США Джордж Буш. Конгрес просто може не встигнути схвалити ці заходи, оскільки робочих днів до загальних виборів 4 листопада залишилося мало. І тоді членам Конгресу вже наступного скликання доведеться починати все з початку.


Нагадаємо, 20 червня на саміті ЄС у Брюсселі було ухвалене рішення зняти санкції з Куби, але єврочиновники наполягають на поліпшенні становища з дотриманням прав людини в цій країні.


Пом’якшення політики західних країн відносно Куби почалося після того, як на Острові Свободи до влади прийшов брат Фіделя Кастро - Рауль. Новий лідер Куби відразу ж проголосив курс на ряд демократичних змін у країні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект