НОВИНИ

01.07.2008 | Яким було головування Словенії у ЄС?
Джерело - Європейський простір

З першого січня 2008 Словенія визначала порядок денний у ЄС. Цей час був багатим на події та рішення. На адресу Словенії лунають не лише дифірамби, депутат європейського парламенту від фракції соціал-демократів Джо Ляйнен критикує цю країну та інші держави ЄС за те, що вони не усвідомили справжніх проблем своїх громадян.


 


З першого січня 2008 Словенія визначала порядок денний у ЄС. Цей час був багатим на події та рішення.


«Дуже дякую за відмінну співпрацю»! Цими словами президент європарламенту Ганс –Герт Пьоттерінг подякував Словенії за головування в Раді ЄС протягом останніх шести місяців. Це стандартний вияв ввічливості кожній країні, яка головувала в ЄС, незалежно від того, якими були досягнуті за цей час результати. Утім, нині похвала була дещо чеснішою, ніж зазвичай, вважає Джекі Девіс з брюссельського європейського політичного центру:


«Дві найбільші події, якими відзначилося головування. Незалежність Косова. З цим впоралися добре, якщо подумати, який розбрат викликало питання, чи визнавати незалежність, чи ні. Звичайно, наприкінці головування був провал Лісабонської угоди на референдумі в Ірландії. Але в цьому немає вини Словенії».


Утім, на адресу Словенії лунають не лише дифірамби, депутат європейського парламенту від фракції соціал-демократів Джо Ляйнен критикує цю країну та інші держави ЄС за те, що вони не усвідомили справжніх проблем своїх громадян:


«Ціни на продукти харчування, вартість енергоносіїв: багато речей, які турбують громадян. Європа мусить бути корисною для своїх жителів, захищати їх, тоді вони нас підтримуватимуть і йтимуть слідом».


Водночас президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозо схвально оцінює результати Словенії:


«Якщо усі члени Євросоюзу діятимуть так, як Словенія, тоді ЄС зможе подолати багато труднощів».


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект