НОВИНИ

10.07.2008 | Албанія та Хорватія впритул наблизились до НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Албанія та Хорватія на ще один крок наблизилися до НАТО.
Міністри закордонних справ цих двох країн сьогодні підписали протоколи про вступ до Альянсу і наступного року мають стати повноправними членами.


Залучення Албанії та Хорватії у НАТО є частиною намагань Заходу зберегти стабільність на Балканах після того, як край Косово проголосив цього року незалежність.


Посмішки, рукостискання та оплески супроводжували вручення Протоколів міністрам закордонних справ Албанії та Хорватії за підписом усіх двадцяти шести членів НАТО. Яаап де Хооп Схефер назвав це історичним досягненням для Балканів - регіону, у який лише з десяток років тому було введено війська НАТО, що поклало край першому великому конфлікту на території Європи після Другої світової війни.


Утім, пан Схеффер висловив жаль, що у церермонії не взяла участь Македонія, і закликав новий уряд Скоп"є проявити гнучкість у суперечці з Грецією, що вже сімнадцять років триває з приводу назви країни.


Якщо ратифікація в усіх країнах НАТО відбудеться згідно з планом, то Албанія і Хорватія зможуть зайняти місце повноцінних членів Альянсу на самміті в квітні, на якому відзначатимуть його 60-ту річницю. Це буде кроком, спрямованим на утримання стабільності на Балканах після проголошення Косово незалежності.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект