НОВИНИ

29.07.2008 | Правозахисники і церква критикують Берлусконі за надзвичайний стан
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Опозиція, церква та правозахисні організації критикують італійський уряд за оголошення надзвичайного стану по всій країні. До такого кроку прем’єр Сильвіо Берлусконі вдався через рекордний потік нелегальних мігрантів.

Надзвичайний стан досі діяв лише у кількох південних провінціях, які найбільше потерпають від притоку нелегальних мігрантів. Тепер жорсткі заходи проти нелегалів поширені урядом на всю країну. Поліція отримала надзвичайно широкі повноваження щодо контролю за міграцією. Ухвалений днями спеціальний закон передбачає тюремне ув’язнення за нелегальний в’їзд до Італії. Лівоцентристські опозиційні партії називають жорсткі заходи уряду «принизливими для людської гідності». Свої застереження висловив і Ватикан: високе католицьке духовенство закликало уряд дотримуватися прав людини.


Міністр внутрішніх справ Роберто Мароні з право-популістської партії «Ліга Півночі» планує побудувати по всій країні десять спеціальних таборів, до яких будуть звозити усіх затриманих нелегалів, аби потім за прискореною процедурою або відправляти їх за грати, або назад на батьківщину.


 


Бюрократичні перепони


Аргументи критиків уряду поділяє і журналіст Габріеле дель Гранде. Він вважає, що ситуацію погіршує насамперед італійська бюрократія: «З кінця минулого року заявку на отримання дозволу на перебування подали сімсот тисяч іммігрантів. Більшість із них вже тривалий час живуть в Італії і, як правило, працюють нелегально. За сім місяців позитивну відповідь від чиновників отримали лише вісім тисяч людей. Імміграційна система попросту не працює», - констатує журналіст. Заходи уряду є суперечливими не лише з точки зору прав людини, але і з огляду на їхню ефективність. Очевидна мета: відлякувати африканців від спроб нелегально потрапити до Італії.


 


Рекордний потік нелегалів


Потік мігрантів постійно збільшується. За перше півріччя 2008 року до Італії Середземним морем на простих човнах прибули більше десяти з половиною тисяч біженців з країн Північної Африки. Це вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року. З іншого боку, правозахисні організації зазначають, що переслідуючи нелегалів, уряд нічого не робить для покращення гуманітарної ситуації у регіонах, де по декілька років без жодних документів проживають тисячі мігрантів. Люди живуть у жахливих умовах, антисанітарії і без жодного медичного забезпечення.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект