НОВИНИ

03.07.2008 | Чи в інтересах НАТО і Європи приймати до альянсу Україну і Грузію?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька газета «Франкфуртер Альгемайне» присвятила розлогий коментар відносинам західних держав з Україною. Його автор Лотар Рюль розмірковує:



"Згідно зі стратегічною концепцією Альянсу від 1991 року розширення НАТО на Схід є одним з головних стратегічних завдань. Утім, на квітневому саміті НАТО у Бухаресті спроба пришвидшити вступ до блоку України та Грузії була безуспішною.


 


Генеральний секретар НАТО нещодавно у Києві прозондував ґрунт, як налаштовані українці стосовно перспективи приєднання своєї країни до Альянсу. Це демонструє, що в Брюсселі  все ще  домінує доктрина вступу, згідно з якою, береться до уваги право народу кожної європейської країни визначатися щодо членства своєї держави в НАТО.


 


Водночас роздуми у Берліні та Парижі щодо ролі Росії як партнера в питанні європейської безпеки є непростими. Варто зважати на необхідність співпраці з Росією у питаннях міжнародної безпеки: контроль за ядерною зброєю та її поширенням, право вето у Раді Безпеки ООН, відносини з Китаєм та Індією, спільна боротьба з тероризмом.


 


Постачання газу та нафти  до ЄС на 35-40 відсотків здійснюється з Росії. Україна є транзитною країною. Чи зможе і мусить НАТО у  разі кризи забезпечити і  гарантувати постачання енергоносіїв. Якщо ні, що тоді зможе запропонувати Україні Альянс, більше, ніж  це здатен зробити Євросоюз зі своєю політикою?


 


Чи в інтересах  НАТО  і Європи приймати Україну та Грузію до Північноатлантичного альянсу? Чи варто піти на поступки Москві і пообіцяти не розміщувати жодних військових баз альянсу в Україні та Грузії? Не використовувати жодних портів для кораблів НАТО та розміщувати флот Альянсу в Чорному морі?


 


Членство в Північноатлантичному альянсі без військових структур НАТО і з політичним  самообмеженням стосовно Росії призвело би до того, що  всі союзники досі відкидали: зон різного рівня безпеки у Європі. Символічне членство в НАТО не пішло б на користь ні Україні, ні Грузії. На всі ці питання не було відповідей під час бухарестського саміту, немає на них відповідей і досі."



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект