НОВИНИ

11.07.2008 | Європа вагається як, з ким і куди їй розширюватися далі
Джерело - УНІАН

Європарламент наголошує на необхідності при розширенні враховувати здатність ЄС до прийняття нових членів.


Про це йдеться у доповіді Ельмара Брока (група народних партій, Німеччина), схваленій 9 липня на засіданні сесії Європарламенту в Страсбурзі.


За ухвалення документа проголосували 534 депутати, проти – 44, утрималися – 45.


У доповіді Європарламент підкреслює чіткі зобов’язання перед усіма країнами-кандидатами і країнами, що отримали чітку європейську перспективу. Депутати зазначають, що останнє розширення ЄС було успішним як для старих, так і для нових країн-членів. Водночас наголошується, що Євросоюзу потрібні інституційні реформи.


У доповіді зазначається, що для подальшого розширення ЄС “має докласти зусиль для підвищення своєї інтеграційної здатності”. З іншого боку, на думку депутатів, будь-яка країна, що хоче приєднатися до ЄС, повинна вирішити спочатку основні внутрішні проблеми, зокрема, територіальні та конституційні.


Депутати також наголосили, що здатність ЄС до інтеграції безпосередньо пов’язана із здатністю Союзу в певний проміжок часу ухвалювати рішення і, таким чином, досягати своїх політичних цілей.


У доповіді також підкреслюється, що, хоч участь у Європейській політиці сусідства ні в принципі, ні на практиці не є заміною членства в ЄС чи підготовки до членства у Союзі, Європейська політика сусідства і Політика розширення повинні певним чином поєднуватися.


Депутати також привітали польсько-шведську ініціативу щодо розширення співпраці з сусідами ЄС на Сході та навколо Чорного моря з можливістю в майбутньому створити “Союз Чорного моря”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект