Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - КоммерсантЪ

Як розповів виданню радник МЗС України, голова фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, інформаційна робота вестиметься через держтелерадіокомпанії.


За матеріалами - УНІАН, ІА «Новості-Грузія»

Росія позиціонувала себе як сторону в конфлікті, а військові сили Росії стали чинником дестабілізації. Дії Росії підвищує ризик дестабілізації в регіоні, і за це відповідає російська сторона.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС на зустрічі в Люксембурзі ухвалили рішення про підписання із Белградом угоди про асоціацію і стабілізацію.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Спроби замирення Росії з боку Заходу, як це було в Бухаресті, буде мати негативні наслідки і для інших країн».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За повідомленнями у пресі, французький президент запропонує очолити союз Абідіну Бен Алі - прем'єру Тунісу.


Джерело - УНІАН, Подробности

Сенатори закликали міністрів закордонних справ країн НАТО схвалити на зустрічі в грудні 2008 року заявку України і Грузії про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО


За матеріалами - УНІАН, Лента.ру,ИТАР-ТАСС

Грузинське телебачення у понеділок увечері, посилаючись на заяву Аппатурая, повідомило, що НАТО виступає за виведення російських миротворців із зони грузино-абхазького конфлікту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністр оборони України Юрій Єхануров сьогодні у Празі зустрічається з міністрами оборони країн Вишеградської четвірки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Росія перетнула межу. Нормальний міжнародний дипломатичний процес під серйозною загрозою», – заявив в Тбілісі президент Грузії Міхаїл Саакашвілі після вчорашнього засідання Ради Безпеки ООН.


За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

Великобританія направить у Косово піхотний батальйон майже з шестисот солдатів для підтримки порядку під час парламентських виборів у Сербії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у супроводі дев'яти членів Єврокомісії здійснюють візит до Пекіна.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після зустрічі з лідером Палестинської автономії Махмудом Аббасом у четвер у Вашингтоні, Буш сказав, що палестинська держава має бути цілісною.


Джерело - НЦПЄАІ України

Ця подія відбулася 17 квітня п.р. в Києві у Великому залі Генерального штабу ЗС України в рамках щорічної зустрічі глави українського оборонного відомства з воєнно-дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні.


Джерело - Українська служба ВВС

Соціологи кажуть, що у порівнянні з кінцем минулого року рівень підтримки впав на приблизно 10%.


За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

Уго Чавес заявив також про те, що Латинська Америка вступила в нову еру, яка знаменується формуванням блоку лівих сил: Аргентина, Болівія, Куба, Венесуела, Еквадор, Нікарагуа, Чилі й Бразилія.


Джерело - УНІАН

Умови Вільнюса стосуються гарантій постачання російської нафти на литовський нафтопереробний завод, а також російської позиції щодо "конфліктів на території Грузії та Молдови".


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Виступ Генсека "Нова ера співпраці у сфері безпеки" відбувся у ході конференції ICI у Манамі (Бахрейн).


Джерело - Укрінформ

Таку думку він висловив, виступаючи в середу в консервативній дослідницькій організації "Heritage Foundation" у Вашингтоні.


Джерело - Главред

Лист президента США Джорджа Буша колишньому міністрові Ізраїлю Аріелю Шарону, відправлений чотири роки тому, може перешкодити укладенню мирного договору між Ізраїлем і палестинською автономією.


За матеріалами - ИТАР-ТАСС

Про це заявив в.о. заступника Держсекретаря США Деніел Фрід на Капітолійському пагорбі в середу.


Джерело - Korespondent.net

Також США, Великобританія, ФРН і Франція прийняли поза рамками ООН спільне комюніке, у якому висловили заклопотаність у зв'язку з рішенням Росії надати предметну допомогу населенню Абхазії й Південної Осетії.


За матеріалами - РІА Новости, УНІАН

Серед можливих членів такої оновленої організації, окрім Росії, Квасневський бачить Японію, Австралію і Південну Корею.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Рада Міністрів Італії ухвалила рішення надати кредит авіакомпанії «Аліталія», яка перебувала на межі банкрутства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький Бундестаг розгляне сьогодні так званий Лісабонський договір, що має реформувати Європейський Союз.


За матеріалами - Газети "Сегодня", Української правди

Чи не збирається РФ виділити кошти на агітацію проти НАТО серед українських громадян на противагу Заходу, який має намір виділити гроші на інформаційну кампанію про Альянс, Чорномирдін відповів: "Ні".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Посол США в Україні Вільям Тейлор заявляє, що незалежно від того, хто стане наступним президентом США, Сполучені Штати гарантують підтримку України у її євроатлантичних прагненнях.


Джерело - Прес-служба МЗС

Заяву було ухвалено у Празі за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки (V-4) у рамках головування Чехії.


За матеріалами - Главред

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко провів переговори з віце-прем'єр-міністром Чехії з європейських питань Олександром Вондрою.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Про це повідомив під час "круглого столу" на тему "Чи готова українська армія до вступу до НАТО?" начальник Управління євроатлантичної інтеграції Генштабу Збройних сил України Б.Кременецький.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У рамках візиту відбулись засідання Економічного комітету НАТО з Україною, а також консультації високого рівня Україна-НАТО з економічних питань.


Джерело - DW-W

Депутати Європарламенту піддали критиці систему видачі віз громадянам України. На їх думку, обмеження лише сприяють діяльності нелегальних посередників.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Мішель Фуше: Східноєвропейський союз , на мій погляд є дуже штучним.Загалом, на мій погляд, така конструкція є малоперспективною.


Джерело - Українська служба ВВС

Росія заперечує, що збивала літак-розвідник, а підтримувані Москвою сепаратисти, які контролюють Абхазію, взяли на себе відповідальність. Сполучені Штати висловили стурбованість.


За матеріалами - ВВС, Korespondent.net

"Дехто вже скинув мене з рахунків і запропонував мені відмовитися від продовження боротьби, - сказала Хілларі Клінтон. - Але американці просто так не опускають рук, і вони заслуговують президента, який також не опускає рук".


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

"Тому і мета цієї заяви якраз і полягає в тому, щоб створити міжнародну солідарність довкола проблеми, яка, на жаль, не є сьогоднішньою – вона має свою історію", - додав постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

Керівник Бюро національної безпеки Польщі Владислав Стасяк вважає, що Україні вистачить шести місяців, щоб підготується до приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО .


Джерело - УНІАН, Українська правда

"Мене менше всього цікавлять ті чи інші назви партнерства чи участі України в інтеграції у Європейський Союз. Нас цікавить дуже сильна юридична лексика, виписана у новій посиленій угоді між Україною та ЄС".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Генеральний Директор Світової організації торгівлі Паскаль Ламі оголосив повідомлення про те, що 16 травня 2008 року Україна стане членом СОТ.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Про це заявив віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання транспорту і за сумісництвом – за питання юстиції, свободи та безпеки, Жак Барро, виступаючи на сесії Європарламенту у Страсбурзі.


За матеріалами - Lenta.ru, Главред

Напередодні демократичних праймериз у Пенсильванії співробітники штабу Клінтон розповіли журналістам, що сенатор від штату Нью-Йорк розраховує перемогти із перевагою в 11%.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Фернандо Луго є практично новачком у політиці. Тим не менше його перемогу називають відправною точкою в історії країни, де останні 60 років при владі незмінно була партія «Колорадо».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Політичні стратеги демократів відверто висловлюють побоювання, що партії загрожує внутрішній розбрат і це може призвести до поразки у змаганні за Білий Дім на осінніх президентських виборах.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

З огляду на стрімке зростання в світі цін на продукти харчування також у Німеччині пролунали заклики до кардинальної зміни аграрної політики.


Джерело - "Українські новини", Українська правда

Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Польщі Пьотр Пашковський.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Як заявив Чейні, виступаючи в понеділок у Манхеттенському інституті, виведення військ з Іраку закінчиться "великою невдачею" і призведе до "хаосу, взаємним обвинуваченням, жорстокої боротьби за владу", і перетворить країну в "притулок для терористів".


За матеріалами - УНІАН

Як повідомлялося, 20 квітня грузинський літак-розвідник був збитий на висоті близько 6000 метрів над населеним пунктом Гагіда в Абхазії.


Джерело - УНІАН

"Від початку переговорів щодо входження в ЄС, які були розпочаті 2005 року, Туреччина переживає найкритичніший період в переговорному процесі", - сказав єврокомісар Олі Рен.


Джерело - EUobserver

Гордон Браун уклав таємну угоду з Німеччиною та Францією, яка зробить неможливим для Тоні Блера обійняти посаду президента ЄС, якщо Лісабонський договір вступить у дію.


Джерело - Korespondent.net

Одне з найбільш гострих питань - проведення в краю позачергових виборів до Скупщини Сербії 11 травня, які глава Місії ООН в Косові Іоахим Рюкер вважає порушенням резолюції СБ 1244.


За матеріалами - Korespondent, РИА Новости

При цьому республіканець повідомив, що на його думку для вирішення даної проблеми США та інші провідні західні держави в питанні ojlj Ірану повинні діяти в рамках сформованої ними самими Ліги демократій.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

16 квітня ц.р. у штаб-квартирі НАТО відбулося засідання держав - контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані на рівні послів, в якому взяв участь Глава Місії України при НАТО, Посол І.Сагач.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Із переконливою перемогою на виборах медіамагната Сильвіо Берлусконі привітали багато світових лідерів, але право першої зустрічі отримав саме російський «давній друг» Володимир Путін.


Джерело - Українська служба ВВС

Держсекретар США Кондоліза Райс перебуває з несподіваним візитом в Багдаді.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На міністра сільського господарства Німеччини Хорста Зеегофера, в ЄС слід знову засіяти майже 4 мільйони гектарів землі, яку не використовували, аби уникнути перевиробництва.


За матеріалами - Lenta.ru, РИА Новости, Korespondent.net

В аеропорту імені Джона Кеннеді (JFK) понтифіка проводжав віце-президент США Дік Чейні.


За матеріалами - Української правди

Так він прокоментував "Дзеркалу тижня" заяву президента Румунії Траяна Бесеску про можливе приєднання півдня України до Молдови.


За матеріалами - Української правди, "Radio Praga"

Голови чеського, угорського, словацького й польського дипкорпусів запросили на зустріч своїх колег із України та Швеції.


Джерело - EurActiv

Стратегія ЄС щодо зростання та створення робочих місць потребує доповнення глобальним виміром, якщо Європа бажає в майбутньому залишитися конкурентноздатною. Про це заявлено у щойно оприлюдненому урядовому звіті Франції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу після зустрічі з іракським прем’єром Нурі ель Малікі у Брюсселі сказав, що відповідну угоду буде підписано найближчим часом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Можна спроектувати, що від табору тих, хто голосував проти надання ПДЧ України на самміті НАТО в Бухаресті, відколеться голос Італії.


Джерело - УНІАН

У 2007 році Україна вп’ятеро скоротила експорт зброї на світовий ринок.Такі дані опублікував Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).


Джерело - Українська служба ВВС

Троє ізраїльських солдатів загинули під час сутичок з палестинськими бійцями у смузі Газа.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова католицької церкви Бенедикт 16-ий перебуває у Сполучених Штатах зі своїм першим візитом. А в середу він ще й святкував день народження - йому виповнився 81 рік.


Джерело - Главред, РБК-Украина

"Союз занепокоєних учених", представив Палаті представників конгресу США доповідь, у якій йдеться, що глобальна система протиракетної оборони Міністерства оборони США не здатна захистити країну від ядерної загрози.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent.net

І Хілларі Клінтон, і Барак Обама заявили, що у випадку приходу кожного з них у Білий дім США підуть на відповідні силові дії у випадку іранського удару по Ізраїлю.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, Интерфакс, BBC.com

ЄС висловив стурбованість у зв'язку з рішенням російського керівництва налагодити взаємодію з невизнаними республіками Абхазією й Південною Осетією, у той час як у НАТО закликали утриматися від цього кроку.


За матеріалами - УНІАН

«Це послаблює нас на переговорах з Росією по газу, це послаблює нас на переговорах з ЄС щодо посиленої угоди про співпрацю, це послаблює нас на переговорах з НАТО по ПДЧ та інших питаннях», - зазначив А.Гриценко.


За матерiалами - РІА Новости, Korespondent

"Україна готова взяти відповідальність з усіма наслідками, але не готова взяти відповідальність за корупцію", - сказала Тимошенко, виступаючи в середу на весняній сесії ПАРЄ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Узгоджена колективна стратегія – єдиний спосіб захистити енергетичну безпеку євроатлантичних країн",- сенатор США Ричард Лугар.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Ми не маємо права блокувати реформу суду. Той, хто це робить, ставить під питання всю нашу спільну базу цінностей» , - наголосила Меркель. Росія – єдина із 47-и країн Ради Європи, яка не ратифікувала протокол.


За матеріалами - Української правди

Українські радіолокаційні станції попередження ракетного нападу (РЛС СПРН) у Мукачеве й Севастополф не можуть бути використані для побудови європейської системи протиракетної оборони.


За матеріалами - EuroNews, Korespondent.net

Андріс Пієбалгс: "Атомна енергія допоможе виконанню трьох ключових завдань, які стоять перед нами: це не тільки стійкий розвиток і зниження викидів вуглекислого газу, але також забезпечення надійності поставок енергії."


За матеріалами - Korespondent.net

Впродовж останніх п'яти років Іран і Сполучені Штати ведуть таємні переговори по неформальному каналу по іранській ядерній програмі, пише газета Independent.


За матеріалами - УНІАН

Посол США в ООН Залмай Халілзад заявив, що Вашингтон «глибоко стурбований повідомленнями з Москви про те, що Росія збирається відкрити свої напівофіційні представництва в Абхазії і Південній Осетії, не питаючи дозволу грузинського уряду».


За матеріалами - Газети "Сегодня", Української правди

У Секретаріаті президента думують про призначення (протягом найближчих тижнів) Грищенка послом України в Росії замість звільненого після невдалого для Ющенка Бухарестського самміту Олега Дьоміна.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Агентство стандартизації НАТО (NSA) і Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (ACT) працюють над виведенням своїх дуже тісних відносин ще на вищий рівень.


Джерело - Українська правда

Російський міністр зазначив, що на самміті в Бухаресті президент РФ Володимир Путін не говорив нічого, що зазіхало б на суверенітет України.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Вперше за iсторiю роботи Верховної Ради абсолютною бiльшiстю голосiв, з першого разу, ухвалено закон, який передбачає допуск iноземних вiйськових для участi в багатонацiональних начаннях на територiї України", - сказав А.Гриценко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

ЄС прагне позбутися енергетичної залежності від Росії. Альтернативою міг би стати туркменський газ. Нині в ЄС розглядають цілих три варіанти газопостачання з Туркменії.


За матеріалами - Української правди

За словами чиновників НАТО, груднева оцінка прогресу України нічим не відрізнятиметься від звичайного підбиття підсумків виконання щорічних цільових планів Україна-НАТО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заступник міністра оборони країни Бату Кутелія відкинув припущення, що 180 грузинських миротворців залишать Косово у відповідь на відмову країн НАТО надати Грузії План дій щодо набуття членства в Альянсі.


Джерело - Українська служба ВВС

Це зустріч керівників найвищого рівня, відтоді як дві країни існують окремо після закінчення громадянської війни у 1949 році.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Щоб нагодувати людей, Світовий банк закликає уряди виконати свою обіцянку і до травня перерахувати півмільярда доларів на Всесвітню продовольчу програму ООН.


За матеріалами - ?????

Вперше за всю історію країни міністром оборони Іспанії стала жінка: тепер цей пост займатиме 37-річна юрист Кармі Чакон.


За матеріалами - Української правди

Прагнення України приєднатися до Плану дій із членства в НАТО стане, як очікується, центральною темою переговорів глав МЗС Росії й України Сергія Лаврова та Володимира Огризка, які пройдуть у вівторок у Москві.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Понад 450 чеських старшокласників зібрались на „Празький учнівський самміт” для участі в паралельних освітніх заходах „Моделювання НАТО”, „Моделювання ЄС” і „Моделювання ООН”.


Джерело - УНІАН

Очолює групу директор Управління оборонної політики та планування сил Міжнародного секретаріату НАТО Френк Боланд.


Джерело - УНІАН

Сьогодні розпочався третій, завершальний етап чергової ротації національної складової батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косовому.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лідер опозиційної партії "Герб" мер Софії Бойко Борисов вимагає позачергових виборів і з огляду на корумпованість влади застерігає від ускладнень у відносинах із партнерами по Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

71-літній мільярдер, двічі екс-прем’єр-міністр, лідер правоцентристів одіозний Сильвіо Берлусконі і маловідомий 52-річний лівоцентрист, колишній мер Рима Вальтер Вельтроні – основні кандидатами на посаду глави італійського уряду.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Виконавчий директор МВФ Домінік Штраус-Кан заявив: «Продовольчі ціни, якщо вони й надалі зростатимуть, призведуть до жахливих наслідків. Мільйони людей голодуватимуть, а такі явища іноді закінчуються війною».


За матеріалами - Korespondent.net

Виступаючи з промовою в Гарвардському університеті, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер закликав США не намагатися ізолювати Росію.


За матерiалами - Радіо Свобода, РБК-Україна, Korespondent.net

Президент Віктор Ющенко сьогодні здійснить робочий візит до Республіки Польща, де проведе зустріч з главою польської держави.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Євросоюз може запропонувати Україні особливий статус члена внутрішнього торговельного ринку, який нині мають Норвегія, Швейцарія та Ісландія.


За матеріалами - "Остров", Української правди

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Раїса Богатирьова запевнила, що буде проводити на своїй посаді політику Партії регіонів.


Джерело - Українська правда

"У такій ситуації стає дедалі очевиднішим, що євроатлантичний вибір України – єдиний спосіб гарантувати безпеку нашої держави",- робить висновок українське МЗС.


Джерело - УНІАН, РІА "Новости", Українська правда

У разі вступу в НАТО України та Грузії, Росія буде вимушена для забезпечення своєї безпеки вжити заходи військового та іншого характеру. Про це у п'ятницю заявив начальник Генштабу ЗС РФ генерал армії Юрій Балуєвський,


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сподівання України і Грузії на отримання Плану дій щодо вступу до НАТО в грудні можуть і не здійснитися, вважають деякі аналітики. І права тут не лише Росія.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і єврокомісар з питань розширення Оллі Рен у четвер почали візит до Анкари.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Джон МакКейн помітно покращив свій рейтинг і майже наздогнав своїх конкурентів у таборі демократів Барака Обаму й Гілларі Клінтон.


Джерело - УНІАН

Планується, що протягом 2008-2009 років ця робота буде завершена, і у 2010 році «цей батальйон вже буде повністю готовий».


За матеріалами - Главред

Демократка Елен Ташер заявила, що при розгляді проекту оборонного бюджету на 2009 рік вона знову зажадає заблокувати фінансування будівельних робіт на об'єктах ПРО в Польщі та Чехії, якщо відповідні угоди не будуть ратифіковані парламентами цих двох країн


Джерело - Korespondent.net

Але у випадку з Ахмадінежадом взаємно гарантоване знищення є стимулом", - заявив віце-президент США, додавши, що "це повинно викликати тривогу".


За матеріалами - BBCrussian.com

Спікер палати представників, член Демократичної партії Ненсі Пелозі заявила, що президент не дав відповідей на ключові питання, включаючи й питання про те, при яких умовах війська США зможуть повернутися з Іраку.


За матеріалами - Интерфакс-Украина, Korespondent.net

Міністерство закордонних справ України направило зовнішньополітичному відомству Росії ноту, в якій просить невідкладно надати роз’яснення щодо висловів президента Путіна і міністра закордонних справ Лаврова стосовно України.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

"нам слiд "заглядати вперед, розвивати вiдносини зi США i нинiшнiми країнами - членами Альянсу, працювати як у Берлiнi так i в Парижi, якi також повиннi зрозумiти користь вiд вступу України до НАТО".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Метою приїзду міністра Юрія Єханурова у Польщу була, по-перше, оцінка результатів самміту НАТО в Бухаресті. По-друге, обидва міністри підписали в середу договір про співпрацю обох відомств на найближчі два роки.


Джерело - Українська служба ВВС

Згідно з його прогнозами, сповільнення буде незначним і вже наступного року почнеться одужання. Однак, фонд попереджає, що одужання буде слабшим, ніж зазвичай після сповільнення.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Текст конституціїб яку вчора одностайно підтримали депутати парламенту в Приштині, в повному обсязі виставлений в інтернеті шістьма мовами. Основний закон вступить в силу 15 червня.


Джерело - УНІАН

СДхвалення членами НАТО планів США про розміщення в Східній Європі систем ПРО стало досягненням американської дипломатії, яке багато хто вважав неможливим.


За матеріалами - УНІАН

"Ви маєте рацію, що жодна держава, якою и впливовою і могутньою вона не була, не може вирішувати всі проблеми", - сказав Пан Гі Мун у відповідь на заяву Д.Медведєва.


За матеріалами - Українська правда, УНІАН

"Спершу мені хотілося б дізнатися, як вирішиться справа з Планом по приєднанню Грузії та України до НАТО", - додав Качинський.


За матеріалами - Радіо "Свобода"

Російський уряд не давав НАТО пояснень, яких заходів може вжити Росія, щоб не допустити вступу України та Грузії.Про це заявив речник НАТО Джеймс Аппатурай.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

"Досвід організації вільної торгівлі ЄС та України буде перенесений на всі країни, які прагнуть поглибити торговельні відносини з Євросоюзом",- заявив голова відділу Європи та Центральної Азії Єврокомісії Леопольдо Рубіначчі.


За матеріалами - Української правди

Огризко підкреслив, що аргументи, які Україна до сьогоднішнього дня чула від представників Росії "не витримують ніякої критики".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Якщо ця фраза пролунала, то це є свідченням найбільшого роздратування від того, що Україна почала відстоювати свої національні інтереси", - сказала Тимошенко.


Джерело - Korespondent

"Нюанс помінявся, життя помінялося! Ми постійно знаходимося під російським пресом. Потрібно це розуміти! І треба думати про завтрашній день», - Леонід Кравчук.


За матеріалами - Korespondent.net, Интерфакс-Украина

В середу Ющенко також огляне єгипетські піраміди. У четвер Ющенко візьме участь у відеопрезентації технічних можливостей станції управління супутником ІджіптоСат-1.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Ми будемо оголошувати тендери на випуск іміджевої продукції, на проведення конференцій, круглих столів, конкурсів, виставок. Посольства будуть організовувати роз’яснювальну роботу».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як повідомила парламентська президія, на призначенні голосування на цей день наполягли особисто президент Фатмір Сейд'ю та прем’єр-міністр Хашим Тачі.


За матеріалами - Української служби ВВС

Рада безпеки ООН нещодавно запровадила третю серію санкцій проти Ірану через його відмову припинити програму зі збагачення урану.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Cтановище в Іраку істотно поліпшилося протягом року, але воно все ще не таке міцне, щоб його можна було вважати необоротним, заявив у Вашингтоні генерал Дейвід Петреус.


Джерело - УНІАН

Рішення Бухарестського самміту країн-членів НАТО забезпечили перспективу інтеграції України в Європейський Союз і систему його безпекових інститутів.NO COMMENTS!


Джерело - Українська правда

"Ми не можемо не розглядати спроби наблизити НАТО до наших кордонів інакше як загрозу своїй безпеці", - підкреслив Лавров.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

В Брюсселі у вівторок Солана заявив, що союз НАТО відхилив заявку Києва на План дій для членства на самміті в Бухаресті через те, що Україна ще не досить зріла з політичного погляду.


Газета "День" - Микола Сірук, Аліна Попкова

Один із фундаментальних елементів отримання членства полягає в тому, що НАТО приймає країни та народи, а не політичні партії та інституції. Тому публічна підтримка є одним із необхідних елементів.


Джерело - Ліга, Главред

Даніел Фрід розповів, що при ухваленні цього рішення ключову ініціативну роль грала Польща. За його словами, поляків активно підтримували також румуни, чехи, латиші, литовці та естонці.


Джерело - Україснька служба ВВС

В оточенні українського президента мету візиту також назвали по новому для української дипломатії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польські політики під час візиту Франка-Вальтера Штайнмаєра зробили все можливе, аби згладити розбіжності у двосторонніх відносинах.


Джерело - Українська правда

Вона вважає, що своїм рішенням Альянс, фактично, закликав Україну інтенсифікувати практичну роботу, спрямовану на завершення необхідних реформ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Канцлер Ангела Меркель повернулася з Бухареста задоволеною. На її думку, триденний саміт НАТО був абсолютно успішним.


За матеріалами - УНІАН

Коментуючи зустріч Путіна і Буша в Сочі, Лавров відзначив одне важливе досягнення: «американська сторона визнала правомірними наші побоювання і висловила готовність намагатися ці побоювання зняти".


Джерело - УНІАН

Хілларі Клінтон закликає президента Джорджа Буша відмовитися від участі в церемонії відкриття літньої Олімпіади в Пекіні, якщо Китай не вживе заходів для поліпшенню ситуації в країні щодо прав людини.


За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

у зв'язку з приписом саудівським релігійним діячем Шейх Абдулою- Рахман аль-Баррако смертного вироку для двох саудівських журналістів.


За матеріалами - Української правди

"Ми також сподіваємося, що на самміті ЄС – Україна на початку осені ми зможемо підбити підсумки.Але стверджувати це у даний момент – це "чиста спекуляція",- наголосила речниця Єврокомісії.


За матеріалами - Української правди

"Я жодного разу не дякував українським комуністам. Сьогодні хочу подякувати. Завдяки їм, ми в Бухаресті одержали хороше рішення, що Україна буде в НАТО", - сказав міністр.


Джерело - Українська слуба "Радіо свобода"

Путін сказав, що «був почутий партнерами», і запропонував «жити дружньо і по-чесному вести діалог».


Джерело - Главред

У ході опитування, проведеного британським маркетинговим агентством YouGov на замовлення газети "The Daily Telegraph", кращим прем'єр-міністром Великобританії від часів Другої світової війни визнано Маргарет Тетчер.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Розпочався візит федерального міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмаєра до Варшави, затьмарений нещодавньою словесною перепалкою під час самміту НАТО в Бухаресті між очільниками Польщи та Німеччини.


Джерело - Газета.ру, УНІАН

Проте невимушена атмосфера ділових результатів не принесла – переговори глав держав тривали не більше запланованого терміну, президенти оголосили свої позиції.


Джерело - УНІАН

"...Це оборонна, не наступальна система. Вона спрямована проти можливості одиничного або подвійного пуску ракети, щоб захистити нас. Вона не спрямована на те, щоб стримувати Росію", - сказав Буш в Сочі.


За матеріалами - Korespondent.net

Скандал вибухнув у п'ятницю, коли газета 'Wall Street Journal' повідомила, що Пенн сам зустрічався з представниками колумбійського уряду.


За матеріалами - Korespondent.net, УНИАН, Интерфакс-Украина

Президент сказав, що сьогоднішня Україна "не може розглядатися як продукт холодної війни між кимось.


Джерело - Українська правда

"Бо нічого ж не робиться – гроші виділяються і розкрадаються", - каже експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.


Джерело - Українська правда

"Я повинен сказати, що динаміка подій ... вказує на те, що ця мета - повністю, у ста відсотках реальна", - цитує польського президента Ліга з посиланням на "Polskie Radio".


За матеріалами - Української правди

"Народи України й Грузії є натхненням для всього світу", - відзначив президент США.


Джерело - Korespondent.net

У залах Палацу народу, збудованого за Чаушеску, американський ідеалізм зіштовхнувся з войовничим Кремлем і головним представником його інтересів у Європі - Німеччиною.


Джерело - Lenta.ru, Korespondent.net

4 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров і Генсек Альянсу Яап де Хооп Схеффер обмінялися відповідними листами. У такий спосіб домовленість про транзит була оформлена.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent.net

Президент також заявив, що Іран більше не має наміру вести переговори щодо вирішення іранської ядерної проблеми із Заходом, а буде взаємодіяти винятково з МАГАТЕ.


За матеріалами - УНІАН

Разовий внесок залежить від його фактичного розміру і співвідношення обсягу зовнішньої торгівлі України і сукупного обсягу зовнішньої торгівлі країн-членів СОТ.


За матеріалами - Української правди, офіційного сайту НАТО

Про це мова йде в спільній заяві, прийнятій главами держав і урядів країн-членів НАТО за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО.


За матеріалами - Української правди

Відповідаючи на питання, чи отримає Україна ПДЧ у грудні, Схеффер зауважив, що слід дотримуватися тексту фінального комюніке.


За матеріалами - Української правди

"Учорашнє рішення Альянсу нас повністю влаштовує", - сказав український президент.


За матеріалами - УНІАН

Джордж Буш на самміті НАТО в Бухаресті назвав недавній візит президента Франції Ніколя Саркозі в США інкарнацією Елвіса Преслі, передає AFP з посиланням на слова одного з високопоставлених американських чиновників.


Джерело - Україньска правда

В Бухаресті розпочалось засідання комісії "Україна-НАТО" на найвищому рівні.


Джерело - УНІАН, Українська правда, Інтерфакс-Україна

Cамміт НАТО у Бухаресті засвідчив, що Україна стане членом Альянсу, заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Про це в четвер у Бухаресті повідомив журналістам президент Віктор Ющенко після зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі.


Джерело - Українська правда

"У ході вечері в середу до Німеччини і Франції, що заявили, що не підтримають Україну і Грузію, приєдналися Італія, Угорщина і країни Бенілюксу, повідомив високопоставлений німецький представник", - пише "The New York Times".


Джерело - Korespondent

Хорватія й Албанія будуть прийняті в НАТО, повідомив міністр закордонних справ Іспанії Мігель Ангел Моратінос. Крім того, він повідомив, що прийняття Македонії в НАТО відкладене на вимогу Греції.


Джерело - Korespondent.net

Гордон Браун встав на сторону більш обережних європейських союзників і виступив проти Джорджа Буша в питанні американської підтримки прийняття в Північноатлантичний Альянс двох колишніх радянських республік – Грузії та України.


Джерело - Євроатлантична Україна

Глава держави може реалізувати сценарій демаршу і залишити румунську столицю вже сьогодні, проігнорувавши завтрашнє засідання КУН.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Жителі Бухареста, які в ці дні все ж таки залишилися вдома, радіють незвично вичищеним вулицям, відновленим газонам, а також відсутністю дворових собак, яких встигли переловити вчасно до початку самміту.


Джерело - Главред

Проти вступу Македонії у НАТО виступала Греція. Вона вимагає перейменування країни- кандидата, оскільки в самій Греції вже є провінція з однойменною назвою.


За матеріалами - Korespondent.net

Французькі солдати, як втім і німецькі, будуть розміщатися в найспокійніших точках Афганістану, а гарячими точками прийдеться займатися США, Нідерландам, Данії й Канаді.


За матерiалами - Німецька хвиля, Korespondent

Лех Качинський нагадав, що 1955 року Альянс прийняв до своїх лав ФРН, хоча її кордони були визнані не всіма європейськими країнами, а у зв’язку із ситуацією в поділеному Берліні світу загрожував військовий конфлікт.


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

Один із чільних представників адміністрації президента США підтвердив, що лідери НАТО не змогли досягти консенсусу в питанні України і Грузії.


Джерело - УНІАН

«Я думаю, що це питання не про поразку. Я думаю, що питання буде в тому, чи зможе Альянс об`єднатися і показати, що двері залишаються відкритими" - заявив журналістам у Бухаресті представник американської адміністрації.


За матеріалами - УНІАН, АР

"Думки розділилися, - заявив Аппатуртай. - Деякі країни висловилися за негайне надання ПДЧ Україні і Грузії, а деякі визнали, що час для таких кроків ще не прийшов".


Джерело - УНІАН

“Питання ПДЧ для Грузії та України - це питання не "чи", а "коли", - передав речник НАТО загальну думку лідерів Альянсу.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна, ІТАР-ТАСС

"Наші двері відкриті, і коли вони (Україна і Грузія) будуть відповідати нашим стандартам, ці країни зможуть ввійти в ці двері, якщо буде їхнє бажання", - сказав де Хооп Схеффер.


За матеріалами - Української правди, ВВС. 5 каналу

Самміт відбувається у величезному палаці, збудованому колишнім комуністичним диктатором Ніколає Чаушеску.


За матеріалами - Korespondent.net

Буш кинув рукавичку Росії і підготував сцену для вирішальної сутички з Європою, відкрито заявивши про свою підтримку вступові України і Грузії в НАТО.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Президент Литви Валдас Адамкус, який у середу вилітає до Бухаресту на самміт НАТО, повний рішучості зробити все можливе, щоб Грузії й Україні було надано План дій щодо членства в Aльянсі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Зюддойче Цайтунг» вважає, що від самміту НАТО в Бухаресті не варто очікувати якихось вагомих результатів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Віктор Ющенко як «суцільне розчарування» – це головна теза коментаря, який опублікувала на своїх шпальтах авторитетна американська газета «Інтернешенел Геральд Трибюн».


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

Тепер у НАТО шукають компромісного формулювання для самміту, яке не розчарувало б Україну і Грузію, але й не розлютило б Росію.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко зобов'язав Кабінет міністрів забезпечити виконання заходів Цільового плану Україна – НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна – НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Прем’єр-міністр Фійон розставив крапки над "І". Високопосадовець також публічно визнав, що французька позиція, цитую, „докорінно різниться від американської”.


Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схефер заявив, що самміт НАТО, призначений на середу в Бухаресті, підтвердить політику відкритих дверей для потенційних нових членів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Для завершення процесу ратифікації в Польщі угоду ще повинні схвалити депутати верхньої палати парламенту – Сенату. З цією метою вони зберуться сьогодні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У зв’язку з недавнім спалахом насилля на півдні Іраку уряд Великобританії ухвалив рішення відкласти заплановане на весну скорочення чисельності британського контингенту в цій країні.


Джерело - УНІАН

В цілому в Бухаресті очікується присутність близько 3 тис. найбільш впливових політиків, дипломатів та військових найвищого рівня.


За матеріалами - УНІАН

Ангела Меркель вважає, що поспішні рішення відносно України та Грузії можуть завдати шкоди всім учасникам переговорів. Вона заявила про це напередодні відкриття самміту НАТО в Бухаресті.


Джерело - УНІАН

З української сторони документ підписав перший заступник міністра закордонних справ України Валерій Хандогій, з американської – помічник Державного секретаря з питань Європи та Євразії Деніел Фрід.


За матеріалами - УНІАН

“Завтра, на самміті НАТО в Бухаресті, Президент Франції зробить з цього приводу заяву”, - прем`єр-міністр Франції Франсуа Фійон.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Що робити з Афганістаном,як будувати майбутні відносини з Росією та розширення – ці питання вирішуватимуть глави 26 країн на самміті НАТО, що розпочнеться 2 квітня в Бухаресті.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Під головуванням президентів України та Сполучених Штатів Америки Віктора Ющенка та Джорджа Буша відбуваються українсько-американські переговори у розширеному колі.


За матеріалами - Української правди, УНІАН, Інтерфакс-Україна

Яаап де Хооп Схеффер не виключив, що самміт Альянсу в Бухаресті 2-4 квітня не ухвалить рішень по Грузії й Україні, однак зазначив, що "питання укладання ПДЧ із Грузією й Україною - це лише справа часу".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Розміри державних та донорських коштів, які виділяються на проведення просвітницької роботи, щорічно збільшують, а кількість українців, охочих приєднатися до євроатлантичних структур, із кожним роком зменшується.


За матеріалами - Korespondent.net

"Рішення не ухвалене (про розміщення в Польщі елементів системи ПРО США)", - заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський журналістам, коментуючи повідомлення газети.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Ми не станемо перед Росією на коліна, адже Варшавського договору більше не існує», - заявив президент Румунії.


Джерело - УНІАН

Лідери двох держав проведуть діалог зі стратегічних питань.


Джерело - УНІАН

Під час виконання державних гімнів двох країн лунав так званий салют націй, який складається з 21 артилерійського залпу.


АНАЛІТИКА

Сергій Терешко, Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України - Спеціально для “Євроатлантичної України”

Кожна сторона в середині НАТО або інші держави з поза меж Альянсу побачили у результатах бухарестської зустрічі саме свою перемогу.


Віталій Мартинюк - Міжнародний інститут гуманітарних технологій, спеціально для «Євроатлантичної України»

Не усунувши внутрішні протиріччя в поглядах на подальше проведення операції, НАТО не зможе ефективно довести її до потрібного завершення. Операція може затягнутись на довгі роки.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Для України, Грузії, можливо, одночасно з ними, також для Боснії-Герцеговини, Чорногорії, Сербії критерії вступу стануть кардинально іншими. Це буде, поза сумнівом, правильний крок. Час «споживачів» в Альянсі закінчився.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Української правди, УНІАН

Ющенко увів у дію рішення РНБО від 21 березня про перспективи подальшого розвитку відносин з НАТО та стан забезпечення координації діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції.


Джерело - Korespondent.net

У ЄС розмірковують над створенням для України, Молдови та країн Південного Кавказу альтернативи членству в ЄС. Такою альтернативою може стати Східноєвропейський Союз.


За матерiалами - Korespondent, УНІАН, Українські Новини

Про це заявив начальник управління євроатлантичної інтеграції полковник Борис Кременецький сьогодні на круглому столі "Чи готова українська армія до вступу в НАТО?".


Джерело - Українська служба ВВС

У Вашингтоні пройшов колоквіум до 80-річчя відомого експерта, радника Центру стратегічних досліджень Збігнева Бжезинського.


Джерело - Європейський простір

«За нинішніх обставин, сподівання на СОТ і завершення Доського раунду – найближче доступне послання розради для світових фінансових ринків», – говориться у заяві Ламі для Міжнародного Валютного Фонду.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За ухвалення законопроекту № 0041 проголосували 411 депутатів при необхідних 226.


За матеріалами - Української правди, ВВС

Україна та Грузія перетнули "рубікон" щодо вступу до НАТО, а рішення Альянсу щодо них є "стратегічною перемогою і лише тактичним відтермінуванням", - Збігнев Бжезинський.


Джерело - Korespondent.net, УНІАН

Прем’єр-міністр заявила, що уряд приділятиме більше уваги інформуванню громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України. Юлія Тимошенко вважає рішення НАТО стосовно України позитивним.


Джерело - Українська служба ВВС

На засіданні Комісії Україна-НАТО британський прем’єр Гордон Браун, звертаючись до колег, лідерів країн-членів Альянсу, сказав: ‘Фактично, НАТО взяло зобов’язання щодо членства України’.


За матеріалами - Української правди

"Також прийнято рішення доручити міністрам закордонних справ зробити першу оцінку досягнутого прогресу інтенсивних політичних консультацій з Україною і Грузією на високому політичному рівні під час зустрічі в грудні 2008 року", - сказав Схеффер.


За матеріалами - Korespondent

Глави держав і урядів 26 країн НАТО, партнери Північноатлантичного Альянсу, а також представники ряду міжнародних організацій відкривають у середу, 2 квітня в Бухаресті черговий самміт, який триватиме до 4 квітня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Стівен Хедлі заявив на борту літака Президента США, яким він летів із візитом до Києва, що Буш «твердо просуватиме» надання Україні і Грузії Плану дій для членства в НАТО на саміті в Бухаресті 2–4 квітня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8739. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект