НОВИНИ

08.04.2008 | Хілларі Клінтон закликає президента США до бойкоту Олімпіади в Пекіні
Джерело - УНІАН

Кандидат у президенти США Хілларі Клінтон закликає президента Джорджа Буша відмовитися від участі в церемонії відкриття літньої Олімпіади в Пекіні, якщо Китай не вживе заходів для поліпшенню ситуації в країні щодо прав людини, повідомляє Reuters.


Зокрема, Клінтон закидає китайському керівництву за недостатній тиск на Судан задля припинення "геноциду в Дарфурі" і нагадала про масові заворушення в Тібеті.


"На даний момент і в світлі нещодавніх подій, я сподіваюся, що президент Буш не планує брати участі в церемонії відкриття Олімпіади в Пекіні, якщо уряд Китаю не досягне істотних змін", - заявила Клінтон.


Ситуація в Тібеті загострилася 10 березня, коли пройшли несанкціоновані демонстрації прихильників незалежності цього автономного району. Пік конфлікту припав на 14 березня, коли в Лхасі (столиця Тібету) було зафіксовано близько 300 підпалів і нападів на мирних жителів. За офіційними даними КНР, під час конфлікту загинули 18 людей, 623 дістали поранення. Матеріальний збиток від погромів і підпалів тільки в Лхасі досяг 200 мільйонів юанів (28 мільйонів доларів).


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект