НОВИНИ

02.04.2008 | Литва й Естонія встали на сторону Грузії та України
Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Президент Литви Валдас Адамкус, який у середу вилітає до Бухаресту на самміт НАТО, повний рішучості зробити все можливе, щоб Грузії й Україні було надано План дій щодо членства в Aльянсі.


"Упевнений, що таке рішення якнайкраще відповідатиме інтересам безпеки і стабільності в регіоні і в усьому євроатлантичному співтоваристві, сподіванням жителів Грузії та України", - цитує слова Адамкуса його прес-служба.


Відповідно до програми візиту, президент Литви, крім участі в роботі самміту візьме участь у зустрічі з представниками Албанії, Хорватії і Македонії, що можуть бути запрошені стати членами Альянсу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


Також він візьме участь у сесіях комісії НАТО-Україна і ради співробітництва НАТО-Росія, зустрінеться з президентами Польщі, Молдови, а також буде спілкуватися з лідерами інших держав.


Раніше глава Литви неодноразово заявляв про необхідність продовження політики "відкритих дверей" НАТО, висловлюючи надію, що й інші країни альянсу "прислухаються до вагомих аргументів за ухвалення сприятливих для Грузії та України рішень".


За політику "відкритих дверей" у НАТО також виступає Естонія, що вважає важливим, щоб на самміті в Бухаресті були ухвалені рішення про розширення альянсу, повідомляє прес-служба естонського уряду.


Естонія "підтримує надання в Бухаресті запрошень про вступ у НАТО Хорватії, Македонії, а також Албанії за умови, що вони продовжать проведення необхідних реформ і підготовку до вступу в нинішньому темпі".


"Також Естонія підтримує приєднання Грузії й України до програми дій по членству в НАТО", - відзначили в прес-службі.


Крім того, Таллін виступає за ухвалення оновленої стратегії діяльності НАТО в Афганістані і посилення співробітництва з Євросоюзом.


Естонія також має намір запропонувати до обговорення питання про програму з боротьби з хакерськими атаками, "яка стосується вироблення принципів роботи інформаційних систем альянсу і підтримки союзників у випадку кібер-атак".


Естонську делегацію в Бухаресті очолить прем'єр-міністр Андрус Ансіп. Також у складі делегації міністр закордонних справ Урмас Пает і міністр оборони Яак Аавіксоо.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект