НОВИНИ

02.04.2008 | Незважаючи на київський візит Джорджа Буша, імідж Віктора Ющенка за океаном погіршився
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Попри теплі слова, які звучали вчора в Києві під час зустрічі президентів України і Сполучених Штатів, імідж Віктора Ющенка у Вашингтоні погіршився за останні роки. Американські оглядачі кажуть Радіо "Свобода", що керманич України не зміг виконати багатьох своїх передвиборних обіцянок, а це, на їхню думку, підриває авторитет Ющенка не лише вдома, але й за кордоном.Початок квітня, Віктор Ющенко виступає перед обома палатами Конгресу Сполучених Штатів, американські законодавці стоячи аплодують новообраному Президентові України – це було три роки тому.Віктор Ющенко як «суцільне розчарування» – це головна теза коментаря, який опублікувала на своїх шпальтах авторитетна американська газета «Інтернешенел Геральд Трибюн» напередодні візиту Президента Джорджа Буша в Україну. Автор статті Ніна Хрущова – правнучка радянського лідера, що викладає в нью-йоркському університеті Нью Скул. Найбільше її розчарувало те, що Президент будує політичні мости зі своїми колишніми суперниками на виборах – Партією регіонів. Хрущова вважає, що всі дії Віктора Ющенка продиктовані єдиним бажанням – зберегти президентське крісло у 2010 році, нехай і ціною «цинічного» союзу.


 
Наскільки поширені такі погляди за океаном? Пол Д’Аніері – професор політології в Канзаському університеті й автор кількох книг про Україну. У розмові з Радіо Свобода, він зазначив, що колишній герой Помаранчевої революції справді втратив багато очок.


«Гадаю, що авторитет Ющенка у Вашингтоні суттєво підірвано, зокрема через його неспроможність дати відсіч корупції, передовсім у нафтогазовій галузі. До кінця це не ясно, але виглядає, що люди з оточення Президента нагріли руки на тіньових схемах в енергетиці. Заяви Ющенка про курс України на Захід не можуть подолати враження, що він став консервативною силою в Україні, а не силою змін», – зауважив Пол Д’Аніері.


«З подачі Віктора Ющенка тривають напади на пані Тимошенко»


За останні роки образи Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко на Заході повністю змінилися. Якщо 4 роки тому про нинішнього Прем’єра часто говорили переважно у негативній тональності, згадуючи про її зв’язки з колишнім прем’єром Павлом Лазаренком, то тепер в очах американців вона стала головним реформатором і борцем із корупцією в Україні. Таку думку в розмові з Радіо Свобода висловив доктор політології Тарас Кузьо. Він викладає в університеті Джорджа Вашингтона в американській столиці й часто пише про Україну на шпальтах західної преси.


 
«Гадаю, що Вашингтон все ще надіється на Ющенка, але дуже розчарований його неспроможністю використати другий шанс. Після виборів 2007 року були великі сподівання, що буде зроблено висновки з попередніх помилок і буде створена ефективна помаранчева коаліція. Натомість з подачі Віктора Ющенка тривають напади на пані Тимошенко з боку пана Балоги. Ця неспроможність працювати разом ставить під удар міжнародні позиції України, зокрема шанси на членство в НАТО», – вважає Тарас Кузьо.


Цей політичний експерт переконаний, що президент Джордж Буш відвідав Київ для того, щоб схвалити заявку України на зближення з НАТО, а не для того, щоб підтримати нинішнього господаря офісу на Банковій.


«Можливо його критикують за те, що є його заслугою»


 
Попри великі проблеми з корупцією в Україні, бізнес нині таки дивиться на цю державу іншими очима. Це вже думка Адріана Каратницького, старшого експерта Атлантичної ради Сполучених Штатів, який водночас очолює американську неурядову організацію «Помаранчеве коло».


«У часи Ющенка приватний сектор стає все більш активним і розвиток країни посилюється досить хорошими темпами. Я бачу в цьому заслугу до певної міри його стриманості. Можливо, його критикують за те, що є його заслугою. Слушно є те, що багато з того, що мало бути зроблено, не вдалося зробити. Але з іншого боку, ця обмеженість в активності державній до якоїсь міри сприяла цьому прориву в економічному секторі», – зазначає Адріан Каратницький.


Західні оглядачі визнають, що сьогодні за Віктора Ющенка Україна інакша, ніж була кілька років тому. За океаном помічають досягнення країни, передовсім у сфері свободи слова, але там також бачать, що багато обіцянок, які лунали на Майдані, так і залишилися словами.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект