НОВИНИ

02.04.2008 | Буш відходить, а Путін залишається – тому в Бухаресті НАТО нічого не вирішить, очікуючи на нового керівника Білого дому? (Огляд європейської преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська преса в очікуванні бухарестського самміту НАТО. Чи не всі газети сходяться на тому, що у час політичного роздоріжжя в США, напередодні виборів президента, зміни політичного караулу в Росії, не слід очікувати якихось рішень у Бухаресті з приводу НАТО.







Преса Європи також відзначає, що візит Буша-молодшого до Києва відрізняється від візиту його батька сюди півтора десятка років тому. А Україна, як була на початку 90-х «предметом перетягування линви між Заходом і Москвою, так і залишається нею і сьогодні».
 
  
Німецька «Зюддойче Цайтунг» вважає, що від самміту НАТО в Бухаресті не варто очікувати якихось вагомих результатів. Ця газета пояснює це частково тим, що жоден зі старих членів НАТО не бажає обговорювати важливі питання з «кривою качкою», президентом США, який покидає свою посаду.


«Зюддойче Цайтунг» наголошує, що «союзники мають наміри почекати наступного господаря чи господиню Білого Дому і зрозуміти, куди він чи вона захоче повести НАТО». Ця ж газета зауважила, що Володимир Путін, навпаки, залишається і лише пересідає у крісло прем’єр-міністра, тому, на думку «Зюддойче Цайтунг», в Бухаресті до його слів прислухатимуться дуже уважно.


 
В інтерв’ю французькій «Фігаро» колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко назвав прагнення України отримати від НАТО План дій щодо членства закономірним розвитком зовнішньо-політичного вектора Києва. А небажання деяких країн НАТО підтримати Україну в Бухаресті, на думку Гриценка, може призвести до «розпалювання російської параної» на кордоні з Україною. Гриценко також додав, що, враховуючи страх Росії перед усіма, їй слід «переїхати в Антарктиду».


Британські газети «Таймс», «Дейлі Телеграф» вказують на те, що «Німеччина створила коаліцію з приблизно 12 країн, включно з Францією, які, очевидно, виступлять у Бухаресті проти прийняття в НАТО України та Грузії».


«Дейлі Телеграф» наводить також слова грузинського президента Саакашвілі про те, що така позиція Німеччини і Франції підштовхне Росію до більш «агресивних і провокаційних дій».


«Файненшел Таймс» наводить у вівторок слова колишнього Президента України Леоніда Кравчука. Він переконаний, що «нині світові лідери, хоча і з оглядкою на Росію, але все ж чітко бачать в Україні майбутнього члена НАТО і ЄС».


Лондонська «Таймс» і європейське видання «Волл Стріт Джорнел» інформують про протести лівих сил у Києві проти візиту Джорджа Буша і проти вступу в НАТО. Газети зауважують, що після зустрічі лідерів країн НАТО в Бухаресті американський президент відлетить до Сочі, де він продовжить переконувати Путіна у мирних намірах Заходу щодо Росії.


«Уолл Стріт Джорнел» також наводить слова радника президента США Стівена Хадлі про те, що НАТО «готується до довготривалої боротьби», як в Афганістані, так і у світі в цілому, і потребуватиме для цього нових зусиль і нових союзників.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2280. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект