НОВИНИ

25.04.2008 | Литва блокує переговори ЄС і Росії
Джерело - УНІАН

Країнам Європейського Союзу не вдалося досягти згоди з приводу розблокування переговорів щодо нової угоди про стратегічне партнерство з Росією через позицію Литви.
За повідомленнями дипломатичних джерел, на зустрічі представників країн ЄС при центральних органах Євросоюзу, яка закінчилася в четвер увечері, Литва обумовила свою згоду на початок переговорів виконанням Росією низки її вимог.


Умови Вільнюса стосуються гарантій постачання російської нафти на литовський нафтопереробний завод, а також російської позиції щодо "конфліктів на території Грузії та Молдови".


Словенія, яка головує в ЄС, висунула пропозиції, що враховують позицію Вільнюса, які розглянуть на наступній зустрічі представників країн ЄС у вівторок у Люксембурзі.


Раніше початок переговорів блокувала Польща, проте відкликала своє вето, коли Москва скасувала заборону на імпорт польського м`яса.


У Росії зазначають, що ЄС у питанні про стратегічне партнерство з нею став заручником нових членів з-поміж колишніх радянських республік, що перебувають у непростих відносинах з колишнім партнером по СРСР.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект