НОВИНИ

24.04.2008 | Президент Латвії вважає, що її відносини з Росією поліпшилися після вступу в НАТО і ЄС та робитиме все можливе для євроатлантичної інтеграції України
Джерело - Укрінформ

Президент Латвії Валдіс Затлерс вважає, що її відносини з Росією поліпшилися після вступу Риги в НАТО і ЄС. Таку думку він висловив, виступаючи в середу в консервативній дослідницькій організації "Heritage Foundation" у Вашингтоні.


Відповідно, Затлерс вважає, що чим швидше кордони
НАТО присунуться впритул до Росії, тим швидше обидві сторони зможуть перейти "від конкуренції до справжньої співпраці".


"У Росії поважають жорсткі правила, і наше завдання - Латвії і НАТО - їх встановити", - сказав він, закликавши заразом не дати Москві "проводити політику за принципом "розділяй і володарюй".


Президент Латвії визнав, що впродовж всього періоду незалежності його країна "на 100 відсотків" залежала від постачань російського газу. Тепер Рига, за його словами, ставить завдання отримання "енергетичної незалежності" і розраховує в цьому питанні на підтримку США.


Затлерс висловив жаль з приводу того, що на недавньому саміті НАТО в Бухаресті не було ухвалено рішення про підключення України і Грузії до Плану дій щодо членства в альянсі. Учасники саміту з повною підставою раділи тому, що прийшли від початкових розбіжностей до консенсусу, але якщо спочатку передбачалося, що Києву і Тбілісі залишилося почекати "півроку- рік", то "тепер уже здається, що довше", - сказав латвійський лідер.Водночас він запевнив, що його країна робитиме все можливе, аби прискорити цей процес, і повідомив, що збирається ближчим літом двічі побувати в Україні, щоб "допомогти пояснити" населенню країни, "що таке НАТО".


У США Затлерс, судячи за його висловлюваннями, приїхав, перш за все, для того, щоб виступити на майбутньому зібранні американців латиського походження в Клівленді /штат Огайо/.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект