НОВИНИ

08.04.2008 | У Німеччині позитивно оцінили результати самміту НАТО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Офіційний Берлін позитивно оцінив результати триденного самміту НАТО. Німецькі експерти в довгостроковій перспективі бачать Україну та Грузію в складі євроатлантичних структур.



Канцлер Ангела Меркель повернулася з Бухареста задоволеною. На її думку, триденний саміт НАТО був абсолютно успішним.



Успіх вона вбачає передусім у політичних питаннях. На її думку, нова стратегія стосовно Афганістану продемонструвала, що військовий успіх тісно пов’язаний із успіхом політичним.


Підбиваючи підсумки самміту, Меркель іще раз наголосила: «НАТО нікому не загрожує, і тим більше Росії». Німецький канцлер виступила за тіснішу співпрацю між Альянсом та Росією.


Відмова Україні й Грузії в приєднанні до Плану дій для членства в НАТО, але надання їм перспективи на членство в альянсі в довгостроковій перспективі також належить до результатів саміту. Німеччині й Франції вдалося в цьому питанні відстояти свою позицію.


Меркель наголосила, що відносини з Росією тут не відігравали ніякої ролі. «Це рішення, яке стосується тільки НАТО й країн, що направили свої заявки. Інші тут не мають ніякого впливу», – запевнила німецький канцлер.


Німецька сторона в останні дні не раз наголошувала, що Україні й Грузії передусім потрібно подолати свої внутрішні проблеми. Стосовно України називають у першу чергу відсутність єдності серед населення відносно питання про євроатлантичну інтеграцію й нестабільну внутрішньополітичну ситуацію. У Берліні можна почути побоювання, що порушення за таких умов питання про членство в НАТО може лише ще більше дестабілізувати ситуацію.


Німецькі політологи згодні зі своїм керівництвом


Німецькі політологи також вважають, що рішення самміту НАТО стосовно України й Грузії абсолютно логічне. Приєднання України до ПДЧ тільки б посилило внутрішньополітичну кризу в Києві, вважає експерт берлінського Фонду науки й політики Райнер Лінднер.


Водночас в інтерв’ю газеті TAZ він визнав, що ухвалене в Бухаресті рішення можна розглядати як певну перемогу Москви. «Якщо аргументувати такими категоріями, як поразка й перемога, то після поразки Росії в питанні Косова тепер справді можна говорити про перемогу Москви за балами», – сказав експерт.


Але й у Росії, на думку Лінднера, починають також розуміти, що в довгостроковій перспективі навряд чи вдасться зупинити інтеграцію України й Грузії до західних структур.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект