НОВИНИ

24.04.2008 | Вишеградська четвірка підтримала Україну на шляху в ЄС та НАТО
Джерело - Прес-служба МЗС

Міністри закордонних справ країн Вишеградської четвірки, України та Швеції ухвалили у середу спільну заяву щодо перспектив членства України в Євросоюзі.


Заяву було ухвалено у Празі за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки (V-4) у рамках головування Чехії, в якій взяв участь міністр закордонних справ України Володимир Огризко, повідомляє прес-служба МЗС.


Крім того, міністри закордонних справ країн В-4 ухвалили спільну заяву, в якій задекларовано підтримку приєднання України до ПДЧ, реалізації курсу на євроатлантичну інтеграцію України та надання сприяння у проведенні інформаційної кампанії про НАТО.


 
Під час зустрічі глави зовнішньополітичних відомств Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та України обговорили комплекс питань щодо поглиблення співробітництва між Україною та країнами V-4 на багатосторонній основі в політичній, економічній, військовій, науково-освітній та гуманітарній сферах.


У ході зустрічі було підтверджено підтримку країнами V-4 європейської та євроатлантичної інтеграції України.


Підкреслювалось, що співпраця в рамках V-4 за участю України сприятиме поглибленню співробітництва між Євросоюзом та Україною і водночас – відстоюванню регіональних інтересів в умовах розширення ЄС.


У зустрічі взяв участь державний секретар Швеції Франк Бельфраге – представник країни, яка головуватиме в ЄС у другій половині 2009 року.


Участь Швеції у зустрічі Вишеградської четвірки та України розширює "групу друзів" України в ЄС, до якої входять, окрім країн V-4, також країни NB-6 – Данія, Естонія, Латвія, Литва, Фінляндія, Швеція, зазначає МЗС України.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект