НОВИНИ

02.04.2008 | Генсек НАТО готує Україну до відмови?
За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна, ІТАР-ТАСС

Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявляє, що, не залежно від того, яким буде рішення самміту НАТО в Бухаресті щодо ПДЧ Києву і Тбілісі, Альянс підтвердить їхнє право на членство в цій організації.


Таку позицію Генсек НАТО оприлюднив у середу в Бухаресті напередодні самміту НАТО в ході виступу на Бухарестській конференції, організованої Фондом Маршала.


"Україна і Грузія висловили бажання бути частиною євро-атлантичної родини і частиною НАТО", - сказав він.


"Незважаючи на те, яке рішення ми приймемо завтра у відповідь на їхній запит у щодо надання ПДЧ, наше послання буде позитивним і конструктивним - так, обидві країни мають своє місце в євроатлантичній інтеграції", - заявив Генсек НАТО.


"Наші двері відкриті, і коли вони (Україна і Грузія) будуть відповідати нашим стандартам, ці країни зможуть ввійти в ці двері, якщо буде їхнє бажання", - сказав де Хооп Схеффер, слова якого наводить "Інтерфакс-Україна".


У той же час ИТАР-ТАСС із посиланням на дипломатичне джерело делегації однієї з західноєвропейських країн відзначає, що останні заяви генсека НАТО і президента США про "незмінну підтримку інтеграції в альянс Києва і Тбілісі" покликані пом'якшити розчарування в цих столицях від того, що рішення про ПДЧ, "швидше за все, буде відкладено".


"Німеччина вже заявила про незмінність своєї позиції. Франція також не планує відступати від своїх поглядів. Звичайно, рішення мають приймати лідери, але я не бачу реальної перспективи ухвалення політичного рішення про готовність альянсу назвати Україну і Грузію кандидатами (на вступ)", - заявив дипломат.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект