НОВИНИ

07.04.2008 | Ющенко дав оцінку Бухарестському самміту
За матеріалами - Korespondent.net, УНИАН, Интерфакс-Украина

Президент України Віктор Ющенко вважає тотожними поняття суверенітету України і членства в НАТО. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Інтер" в неділю, 6 квітня.Ющенко дав оцінку Бухарестському саміту
Reuters
"Вступ до НАТО - питання
часу"

Президент підкреслив, що головним є не надання країні Плану дій щодо членства, а членство в НАТО. "Якщо ми говоримо, що нам потрібно рухатися, то цей самміт є історичним. Оскільки він дав відповідь на одне, на ключовий маяк, - що всі країни, 26 країн НАТО, висловилися однозначно позитивно за Україну", - заявив Президент.


Відповідаючи на питання про те, наскільки була вирішальною позиція Росії для тих країн, які висловилися проти приєднання України до ПДЧ, Ющенко зазначив, що це була "достатньо чутлива позиція". "Тому що приєднання України до НАТО – це, по суті, отримання відповіді на Вічну Україну. А, пробачите, ми живемо сьогодні в країні, - хоча мені прикро про це говорити - ми живемо в країні, де протяжність всіх кордонів 7,5 тисяч кілометрів, і з яких приблизно 5 тисяч у нас не демаркований кордон. Іншими словами, його немає на поверхні, на карті він є - на поверхні землі, в натурі його немає”, - сказав Ющенко.


"У нас немає демаркованого кордону, у нас не делімітоване Азовське море, у нас не делімітоване Чорне море, Керченська протока; у нас є дискусія щодо Зміїного, Косі Тузла, якщо пригадати 3-4-річну історію", - сказав він.


Президент також підкреслив, що рішення про вступ до НАТО в Україні ухвалюватиметься демократичним шляхом – через проведення всенародного референдуму. "А не чиїсь підказки, або ті спроби, які сьогодні робляться, - я не приховуватиму - в деяких точках світу, щоб українське членство в НАТО взагалі не відбулося. У мене сумнівів немає - Україна буде в НАТО. Для мене як для громадянина України, пробачите, це вже давно не питання вибору, для мене це питання часу", - резюмував Президент. 


Відповідаючи на питання, чи не склалося у нього враження після самміту НАТО в Бухаресті, що Україна є розмінною картою у відносинах між Росією і Америкою, Президент сказав, що сьогоднішня Україна "не може розглядатися як продукт холодної війни між кимсь".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект