НОВИНИ

17.04.2008 | У США намагаються довести неспроможність глобальної системи ПРО
Джерело - Главред, РБК-Украина

Група відомих американських наукових діячів, відома як "Союз занепокоєних учених", представила Палаті представників конгресу США доповідь, у якій йдеться, що глобальна система протиракетної оборони (ПРО) Міністерства оборони США не здатна захистити країну від ядерної загрози.



Керівник групи Лісбет Гронлунд, виступаючи з доповіддю перед конгресменами, від імені свого союзу також поставила питання, чи навмисно Пентагон ввів в оману громадськість і європейських союзників США щодо можливостей пропонованої системи ПРО.



"Програма глобальної протиракетної оборони не пропонує ніякого проекту захисту США від ракетної атаки при конфлікті світового масштабу і, таким чином, підриває зусилля з протидії реальним ракетним загрозам на адресу Сполучених Штатів", – цитує Associated Press фрагмент виступу Гронлунд.



За даними учених, що виступали на слуханнях, останні тести системи показали, що покладена в її основу ідея збивати ворожі ракети дальнього радіусу дії на середині польоту за допомогою ракет-перехоплювачів наземної локації абсолютно нереалістична. Такий принцип захисту, за свідченням учених, легко може бути обійдений за допомогою цілого ряду контрзаходів, таких як розміщення на ракеті разом із справжніми боєголовками фальшивих, так званих помилкових цілей.



Слухання в конгресі з питання ПРО були ініційовані радою з цього питання при Палаті представників конгресу США.



Передуючи доповіді учених, голова ради, представник від Демократичної партії США Джон Тірні заявив, що інформація, отримана в ході слухань викликає ряд запитань про доцільність виділення коштів на програму ПРО Пентагону. За оцінками конгресу, фінансування програми в період від теперішнього часу по 2025г. вимагатиме виділення від 213 до 277 млрд дол.



Нагадаємо, США мають намір побудувати станцію радіолокації у Чехії, на території військового полігону Брди неподалік Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів на території Польщі. Білий дім запевняє, що ці заходи необхідні для захисту Європи від можливих ракетних атак з боку так званих "держав-ізгоїв", зокрема Ірану і Північної Кореї. Росія виступає проти цих планів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4155. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект