НОВИНИ

14.04.2008 | І знову може бути Берлусконі?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В Італії сьогодні завершуються парламентські вибори і одночасно вибори прем’єр-міністра. Нинішнє голосування дострокове, оскільки два місяці тому кабмін Романо Проді подав у відставку, не отримавши вотуму довіри у сенаті. Згодом президент країни розпустив національний парламент.



71-літній мільярдер, двічі екс-прем’єр-міністр, лідер правоцентристів, для одних харизматичний, для інших одіозний Сильвіо Берлусконі і маловідомий 52-річний лівоцентрист, колишній мер Рима Вальтер Вельтроні – їх вважають основними кандидатами на посаду глави італійського уряду. Основними, бо у перегонах змагаються ще понад десять конкурентів, і кожний веде до парламенту свою політичну силу.
Менша активність


У неділю, в перший день виборів, проголосували 62% італійців.



Порівно з попередніми виборами у квітні 2006 року, нинішня активність електорату на 4% нижча, повідомило міністерство внутрішніх справ. За останні п’ятнадцять років нинішня виборча кампанія в Італії запам’ятається байдужістю і роздратованістю виборців.


Підприємець Санто Версаче, брат славнозвісного модельєра Джанні Версаче, переконаний, що нинішній політичний клас і тотальна корупція у верхах завдали державі більше горя, ніж організовані злочинні угруповання, які діють в країні. Бізнесмен Версаче заявдяє, що перед італійцями — серйозний обов’язок: «Змінити повністю політичний клас. Всюди по Італії громадяни кажуть, що їхні політики не є представниками інтересів народу. Але вони (політики) створили таку систему, котра не дозволяє виборцям викурити їх з коридорів влади».


Радикальні реформи неминучі


Вальтер Вельтроні вперше, а Сильвіо Берлусконі уже вп’яте пропонували співвітчизникам подібні програми: підвищення зарплат, зменшення податків, боротьба зі злочинністю, збільшення робочих місць для молоді і реформування держапарату.


У світі з іронією і одночасно з тривогою очікують результатів парламентських виборів на Апеннінах. З одного боку усім відомого, що тутешні уряди тривають недовго, а з іншого: застій італійської економіки, незадовільне функціонування держінституцій крикливо свідчать про необхідність радикальних реформ. Нині Італія за багатьма показниками плететься позаду у списку країн-членів Євросоюзу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект