НОВИНИ

11.04.2008 | Конгрес США збирається знову заблокувати ПРО в Польщі та Чехії
За матеріалами - Главред

Голова профільного підкомітету із стратегічних сил Палати представників конгресу США демократка Елен Ташер заявила, що при розгляді проекту оборонного бюджету США на 2009 рік вона знову зажадає заблокувати фінансування будівельних робіт на об'єктах ПРО в Польщі та Чехії, якщо відповідні угоди не будуть ратифіковані парламентами цих двох країн.



"Дотоді, доки обидві (угоди) не будуть ратифіковані, це питання залишатиметься невирішеним", – заявила Ташер у інтерв'ю газеті "Конгрес дейлі".



Минулого року при розгляді бюджету Пентагону на 2008 рік саме Ташер як глава профільного підкомітету включила в текст затвердженого конгресом бюджету положення про скорочення витрат на третій позиційний район ПРО в Європі на 85 мільйонів доларів (або на 27% від запиту Джорджа Буша), а також про заборону будь-яких будівельних робіт на об'єктах у Польщі та Чехії до того часу, поки адміністрація Буша не укладе офіційні двосторонні договори з урядами цих держав.



При розгляді бюджетного законопроекту минулого року Конгрес США підтримав позицію Ташер, яка тепер наполягає на аналогічній умові при розгляді бюджету Пентагону на 2009 рік, передає "РИА "Новости".


"Якщо нічого не зміниться, то у конгресу теж немає причин змінювати свою думку", – підкреслила голова підкомітету.


При цьому вона зазначила, що йдеться саме про ратифікацію майбутніх міжурядових угод парламентами Польщі та Чехії.


"Я знаю, що проходить багато міжурядових переговорів, але вони (домовленості) мають бути ратифіковані", – зявила Ташер.



Заступник Ташер із керівництва комітетом з боку республіканців конгресмен Тері Еверетт підтвердив "Конгрес дейлі", що він, мабуть, теж погодиться зі збереженням у оборонному бюджеті на 2009 рік обмежувальних положень щодо ПРО в Європі, аналогічних тим, що були включені до бюджету 2008 року.



При цьому він повідомив, що може спробувати дещо видозмінити формулювання заборони, не уточнивши характер своєї пропозиції.



При затвердженні оборонного бюджету на 2008 рік конгрес залишив у силі обмеження на фінансування будівництва на об'єктах ПРО в Польщі та Чехії, проігнорувавши письмове попередження Білого дому про те, що це "ставить під загрозу безпеку США, а також наших європейських союзників".



Крім заборони на будівельні роботи, об'єм фінансування, запитаного Бушем на третій позиційний район ПРО в Європі був скорочений конгресом з 310 до 225 мільйонів доларів.



У направленому в конгрес у лютому бюджетному запиті на 2009 рік загальні витрати Пентагону на об'єкти ПРО в Польщі та Чехії закладені Бушем у розмірі 718,8 мільйонів доларів, з яких 241,2 мільйона президент запропонував спрямувати на будівельні роботи на цих об'єктах.



За даними американських ЗМІ, США та Чехія зараз завершують роботу над текстом двосторонньої угоди щодо розміщення радара американською ПРО на чеській території і в разі готовності цього документа держсекретар США Кондоліза Райс у травні може зробити візит до Праги, щоб його підписати.


У той же час терміни можливого завершення роботи над договором між США і Польщею про розміщення на польській території десяти ракет-перехоплювачів американською ПРО на даний момент не визначені.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8197. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект