НОВИНИ

22.04.2008 | На президентських виборах у Парагваї вперше за 60 років переміг представник опозиції
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Діючий президент Парагваю Ніканор Дуарте Фрутос визнав перемогу на виборах керівника держави колишнього єпископа Фернандо Луго – висуванця лівоцентристського «Патріотичного Альянсу за зміни», до складу якого входять найбільші опозиційні рухи та партії. 
Прихильники опозиційного кандидата на пост президента Фернандо Луго святкують його перемогу на виборах, 20 квітня 2008 р.
 
Перемога представника опозиції на виборах у Парагваї викликала в країні справжню ейфорію, в деяких містах прихильники Фернандо Луго влаштували феєрверки. Чимало парагвайців вважають, що переміг саме той кандидат, який зможе успішно боротися з бідністю й безробіттям.Сам Луго заявив з цього приводу: «Чи можуть згадувати нашу країну не лише через корупцію й бідність, а й за її чесність? Чи можуть нас згадувати за нашу чесність та ефективність?»


Фернандо Луго закликав усіх громадян країни, незалежно від їхніх політичних уподобань, допомогти країні знову здобути її велич.


Після 60-річного правління партії «Колорадо»


Втім, зробити це буде нелегко. Оглядачі звертають увагу на те, що Фернандо Луго є практично новачком у політиці. Тим не менше його перемогу називають відправною точкою в історії країни, де останні 60 років при владі незмінно була партія «Колорадо». За цей час країна пережила диктатуру генерала Альфредо Стресснера, який залізною рукою правив із 1954 до 1989 року. І лише після цього країна повернулась до демократії.


Новообраний президент, який почне виконувати свої обов’язки лише в серпні, обіцяє проводити курс, що базуватиметься на трьох фундаментальних принципах. Перший передбачає ідею національного примирення. Її суть полягає в тому, що всі люди мають забути образи і працювати для добра своєї країни.


Другий принцип включає поняття вільного і незалежного правосуддя, якому мають служити «кришталево чесні й хоробрі слуги закону», покликані боротися з корупцією, що руйнує країну.


І, нарешті, третій принцип – розвиток економіки на основі соціальної рівності, що має поліпшити добробут людей, забезпечити стабільність і впевненість у завтрашньому дні.


Обіцяє не допустити експропріації


Фернандо Луго впевнений, що Парагвай повинен мати свій особливий шлях розвитку. «Ми маємо шукати власне вирішення наших проблем, не пробуючи копіювати інших».


Луго хоче провести аграрну реформу, він обіцяє не допустити експропріації і гарантує повагу приватної власності на землю.


Луго відкинув звинувачення на свою адресу з боку нинішнього президента країни Ніканора Дуарте, який заявив, що у випадку обрання той піде шляхом ліворадикальних лідерів Болівії та Венесуели.


Новообраному парагвайському президентові 57 років, він походить з бідної селянської родини. Працював учителем у державній школі, а 1971 року вступив до духовної семінарії і став священиком. 1994 року його призначили єпископом Сан-Педро, найбіднішої єпархії Парагваю, де він служив 10 років і заслужив повагу простих людей.


У січні 2005 року Луго звернувся до Ватикану з проханням позбавити його духовного сану, однак його лише звільнили від виконання обов’язків архієпископа.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект