НОВИНИ

25.04.2008 | Засідання Ради Безпеки ООН не вплинуло на позицію Росії?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Офіційна Москва відкинула заклики західних країн припинити нав’язувати міцніші контакти із самопроголошеними республіками Грузії Абхазією та Південною Осетією. Москва вважає свої дії законними в інтересах російських громадян, що живуть у невизнаних республіках. А грузинська влада звинувачує Росію в прихованій анексії її території.
 




Перепускний пункт у зоні безпеки між Грузією та Абхазією, квітень 2008 р.
 
«Росія перетнула межу. Нормальний міжнародний дипломатичний процес під серйозною загрозою», – заявив сьогодні в Тбілісі президент Грузії Міхаїл Саакашвілі після вчорашнього засідання Ради Безпеки ООН.



«Грузія є конструктивною, миролюбною країною. Ми зацікавлені у близьких, дружніх стосунках із Російською Федерацією, але ми не можемо змиритися з діями, спрямованими на анексію найбільш важливих частин нашої території, на легітимізацію етнічних чисток, і такими, що хочуть випливати на нашу зовнішню політику та політичну систему», – наголосив Саакашвілі.


На закритому засіданні Ради Безпеки ООН Франція, Німеччина, Британія та Сполучені Штати закликали Росію відмовитися від нав’язування тісніших контактів із грузинськими сепаратистськими регіонами.


Але російський посол в ООН Віталій Чуркін заявив, що дії Росії законні: «Все, що ми робимо, є абсолютно законно, узгоджено з міжнародними угодами, і я не розумію, як на це можна скаржитись, спираючись на законні підстави».


Минулого тижня Росія формалізувала зв’язки з сепаратистськими регіонами Грузії, що, за словами представників офіційного Тбілісі, є не що інше, ніж підготовка до анексії її території.


А через декілька днів напруженість зросла ще більше, коли безпілотний грузинський літак було збито над Абхазією – за твердженням Тбілісі, ракетою з російського літака.


Москва неправильно зрозуміла підсумок бухарестського самміту?


Колишній прем’єр-міністр Естонії та колишній радник грузинського уряду Март Лаар в інтерв'ю Радіо Свобода говорить, що нинішні події – наслідок Бухарестського самміту НАТО. На його думку, Москва неправильно інтерпретувала рішення саміту, і тепер відчуває за собою «право» безкарно втручатись у справи Грузії.


«Навіть незважаючи на те, що Грузія отримала чітку обіцянку, що її приймуть у НАТО, Москва воювала проти Плану дій щодо членства в Альянсі. А тому, коли Грузія не отримала ПДЧ, Москва неправильно зрозуміла. Вона подумала, що це означає, що Грузію покинули напризволяще, і тепер можна робити все, що завгодно».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект