НОВИНИ

17.04.2008 | Франція розглядає для ЄС більш глобалістську стратегію
Джерело - EurActiv

Стратегія ЄС щодо зростання та створення робочих місць потребує доповнення глобальним виміром, якщо Європа бажає в майбутньому залишитися конкурентноздатною. Про це заявлено у щойно оприлюдненому урядовому звіті Франції, який, можливо, стане офіційною політикою після початку головування країни в ЄС з 1 липня.



 


Хоча Лісабонська Стратегія досягла початкових результатів, ЄС потребує "пришвидшити ходу" та "адаптувати глобальний погляд", або він (ЄС) буде "виключений з перегонів вже до 2020 року", аргументує Лорен Коен-Тануджі, автор урядової доповіді, що була офіційно презентована 15 квітня.


Визнаючи, що Лісабонська Стратегія була "баченням", надаючи Європі "швидкий старт", автор критикує її невдачі у досягненні ключової мети зменшення конкурентного відставання у порівнянні з США,


Зараз Європа ризикує опинитися у програші у деяких сферах в порівнянні з такими країнами, як Китай, Індія або Бразилія, якщо Європа обере шлях підтримки нині існуючого стану.


"Європа знову опинилася позаду світу, що розвивається із безпрецендентною швидкістю", - заявляє автор доповіді, підсумовуючи поразки ЄС в імплементації обіцяних реформ.


Новий "Лісабон плюс"?


Доповідь закликає до зміни назви Лісабонської Стратегії у "Лісабон плюс" та інтегрувати її у більш широку "ЄвроСвіт 2015" стратегію, яка спродукує "більш відповідну стратегію", аніж Лісабонський порядок денний.


"Лісабон плюс" може стати внутрішнім компонентом ЄС для його "стратегічного бачення", другою складовою, яка може спиратися на спільні внутрішні політики.


"Важливість зовнішніх політик розглядається як сигнал для початку нової фази в історії європейської уніфікації, в якій Європа не буде надалі фокусуватися на себе, але на відносини з усім світом", - стверджує автор доповіді, відмічаючи "видатний зсув парадигми".


"Конкуренція через інновації"


Фокусування "Лісабону плюс" повинно бути зосереджено на "конкуренція через інновації", що з'єднає різні економічні, соціальні та природоохоронні виміри. Більше того, автор сподівається, що французьке головування буде стимулювати так званий "інноваційний трикутник" (вища освіта, дослідження та інновації).


"Зараз настав час для французького президенства в ЄС розпочати рух у напрямку цього нового стратегічного бачення", - робить висновок доповідь.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект