НОВИНИ

17.04.2008 | Папа Бенедикт - з історичним візитом у США
Джерело - Українська служба ВВС

Голова католицької церкви Бенедикт 16-ий перебуває у Сполучених Штатах зі своїм першим візитом. А в середу він ще й святкував день народження - йому виповнився 81 рік.
Папа Бенедикт і президент США Джордж Буш
Папа Бенедикт і президент США Джордж БушВізит відбувається на тлі великого скандалу з педофілією в американській католицькій церкві. Відшкодування жертвам розбещування неповнолітніх з боку католицьких священиків у США обійшлося церкві в понад 2 мільярди доларів.


Бенедикт почав свій візит із заяви, що йому глибоко соромно за цей скандал і за зраду довіри дітей їхніми духівниками.


Попри церковні скандали римський понтифік залишається дуже популярною постаттю серед американців - і його візит супроводжується державними почестями і медія-гарячкою, подібних якій та країна давно не бачила.


Мільйони латиноамериканських нелегальних мігрантів у США пов'язують з приїздом Папи Римського великі надії - більшість іспанськомовної громади складають католики. І ще перед приїздом Бенедикт надіслав їм послання - іспанською мовою, - у якому запевнив, що на переговорах з президентом Бушем порушить питання реформи імміграційної системи США.


Під час папського візиту кілька лобістських груп прагнуть зробити все, аби голова римо-католицької церкви якщо не прислухався до них, то принаймні почув би їхні позиції. Пояснює Аіша Тейлор з організації, яка домагається висвячення жінок у священики: "Ми його вітаємо позитивним посланням, яке покращить справ в церкві. Це послання - повністю залучити до церковних лав жіноцтво. І у день його народження ми пропонуємо Папі дар жінок - жіночих талантів, досвіду і унікальних можливостей".


Очікують, що в приватних розмовах із президентом Бушем Папа Бенедикт порушить проблему зруйнованих еміграцією родин латиноамериканців, які приїздять до США шукати роботи. Можливо, питання торгівельного ембарго з Кубою також викличе розбіжності.


Проте попередньо виглядає, що два лідери досягнуть розуміння щодо поширення релігійної толерантності та боротьби з екстремізмом.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект