НОВИНИ

21.04.2008 | Папа Римський Бенедикт XVІ завершив офіційний візит до США
За матеріалами - Lenta.ru, РИА Новости, Korespondent.net

Папа Римський Бенедикт XVІ в неділю, 20 квітня, завершив офіційний візит у США, під час якого встиг благословити не менше 300 тисяч осіб, порушив десятки тем і вирішив багато сумнівів своєї пастви.


Папа Римський Бенедикт XVІ завершив офіційний візит до США
Reuters
Папа Римський Бенедикт XVІ
благословив в США 300 тис. осіб
 
 


Папа Римський почав свій візит у США 15 квітня. На аеродромі військової бази США біля Вашингтона Бенедикта XVІ зустрічав особисто президент США. Пізніше Джордж Буш і його дружина дали в Білому Домі урочистий прийом на честь 81- го дня народження Бенедикта XVІ.


 


У Вашингтоні він розрядив голосний скандал, який приголомшив Америку, зустрівшись із жертвами сексуальних домагань із боку католицьких священиків - торік Римсько-католицька церква зобов'язалася виплатити 660 мільйонів доларів сотням жертв педофілії. Понтифік заявив, що відчуває сором, і потім знову повернувся до цієї теми в Нью-Йорку.


 


В ООН Бенедикт XVІ закликав до справедливого світовлаштування, де почутий голос всіх націй, а не "декількох", відстоював достоїнство та свободу людини й право на колективне втручання націй там, де уряд не може захистити свій народ. У нью-йоркській синагозі він повторив про необхідність діалогу релігій та різних культур. Він порушив проблему війни й миру, бідності й духовного багатства.


 


Папа Римський дав зрозуміти, що не підтримує клонування й категорично не сприймає аборти - це заява була зустрінута оплесками 60 тисяч віруючих, тих, що зібралися на бейсбольному стадіоні "Янкіс" перед відльотом понтифіка.


 


Також Бенедикт XVІ в неділю помолився разом з родичами загиблих під час терактів 11 вересня 2001 року й провів месу на стадіоні Yankee, на яку зібралися понад 57 тисяч осіб.


В аеропорту імені Джона Кеннеді (JFK) понтифіка проводжав віце-президент США Дік Чейні. Для Бенедикта XVІ це був перший візит у Сполучені Штати з моменту його обрання на посаду глави Римсько-католицької церкви.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект