НОВИНИ

11.04.2008 | Віце-президент США назвав Ахмедінеджада небезпечною людиною
Джерело - Korespondent.net

Віце-президент США Ричард Чейні розкритикував політичні погляди й релігійні переконання президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада.Віце-президент США назвав Ахмедінеджада небезпечною людиною
В інтерв'ю у програмі відомого консервативного радіокоментатора Шона Ханніті Чейні в четвер заявивши, що вважає Ахмадинеджада дуже небезпечною людиною.

Нагадавши про те, що Ахмадінеджад "неодноразово заявляв, що хоче знищити Ізраїль", віце-президент США підкреслив, що президент Ірану при цьому "вірить у повернення Дванадцятого Імама й у те, що вищою честю, що тільки може випасти людині, є смерть мученика заради наближення термінів повернення Дванадцятого Імама".


"Це радикальна, дуже радикальна точка зору", - зазначив Чейні, пославши на думку відомого американського вченого-східознавця й політолога Бернарда Льюїса.


"Бернард Льюїс один раз сказав, що взаємно гарантоване знищення в американсько-радянських взаєминах у роки "холодної війни" означало фактор стримування. Але у випадку з Ахмадінежадом взаємно гарантоване знищення є стимулом", - заявив віце-президент США, додавши, що "це повинно викликати тривогу".


В іншому радіоінтерв'ю, з Яким він виступив у четвер у програмі відомого консервативного радіокоментатора Хью Хьюітта, Чейні попередив, що Ізраїль дуже серйозно відноситься до заяв з погрозами зі сторони Ахмадінеджада.


"Я досить добре знаю ізраїльтян - я був там пару тижнів тому - щоб знати, що вони жодним чином не будуть ігнорувати подібні заяви, що виходять із Тегерана. Вони зобов'язані ставитися до них серйозно, з огляду на історію, і я думаю, що вони сприймають можливість появи Ірану, озброєного ядерною зброєю, як фундаментальну загрозу самому існуванню держави Ізраїль", - зазначив віце-президент США.


Конфлікт між США й Іраном почався після переможи ісламської революції в Тегерані в 1979 році. З того часу Штати й Ізраїль вважаються головними ворогами Ірану. Сторони не раз звинувачували один одного у всіх гріхах і робили радикальні заяви. Так духовний лідер Ірану аятолла Хаменеї заявив, що Тегеран готовий нанести удари по американських інтересах у будь-якій точці світу, якщо США нападуть на Іран. А президент Ірану у свій час запропонував провести референдум і вирішити, куди переселити ізраїльтян із Близького Сходу, як варіанти - Європа, Канада або Аляска. Крім того, Тегеран і Тель-Авів постійно заявляють про готовність як завдати превентивного удару, так і гідно відповісти на військову акцію.


Нагадаємо, у вівторок, 8 квітня, на врочистій церемонії, присвяченій Національному дню ядерних технологій, іранський президент Махмуд Ахмадінежад заявив, що Іран проводить випробування вдосконаленого ядерного устаткування.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект